+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2022-07-26

Baron a Crown Broil King. Którą serię grilla gazowego wybrać?

 

Baron a Crown Broil King. Którą serię grilla gazowego wybrać?

Marka Broil King oferuje szeroki wachlarz grilli gazowych, ale który z nich wybrać? W tym artykule postaramy się przybliżyć dwie serie grilli gazowych BaronCrown oraz wskazać znaczące różnice pomiędzy nimi.

Grill gazowy z serii Crown Broil King – doskonały grill w przystępnej cenie.

Grill gazowy z serii Crown marki Broil King to urządzenie, które zachwyci wspaniałym designem oraz wysoką jakością wykonania. Posiada bardzo solidną, nowoczesną konstrukcję, czarny, elegancki kolor oraz wykończenia ze stali szlachetnej.

Piekarnik w grillu gazowym z serii Crown został wykonany z odlewu aluminium. Wewnątrz piekarnika znajdują się palniki tubowe wykonane ze stali szlachetnej, które odpowiedzialne są za równomiernie rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni grilla. W palnikach tubowych otwory znajdują się po obu stronach palnika dla uzyskania jeszcze większej liczby płomieni.

Pokrywa znajdująca się w grillu gazowym z serii Crown wyposażona została w technologię Roll-On. Co to oznacza? Nic innego jak wygodniejsze podnoszenie pokrywy. Środek ciężkości znajduje się bliżej centrum piekarnika, przez co, pomimo iż pokrywa posiada większe gabaryty, wydaje się lekka i poręczna podczas unoszenia.

Grill gazowy z serii Crown marki Broil King posiada dwie składane półki, które są obszerne i pozwalają na wygodne odstawienie każdej grillowanej potrawy. Jest to dodatkowa przestrzeń robocza, która znacząco ułatwia cały proces grillowania. Dodatkowym atutem jest szafka, która bez problemu pomieści 11 kg butlę gazową.

Tyle o wyglądzie zewnętrznym, przejdźmy teraz do samego serca grilla, którym są ruszty żeliwne. W grillu gazowym Broil King z serii Crown znajdują się dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast, które umożliwiają stosowanie akcesoriów systemu DO MORE. Z łatwością w grillu tym umieścimy żeliwny wok Baron, Sovereign (69617), wąską brytfannę perforowaną (69722)płytę żeliwną Baron, Crown (11242) i wiele innych akcesoriów systemu DO MORE.

Tuż pod żeliwnymi rusztami umieszczone zostały aromatyzery Flav-R-Wave wykonane ze stali szlachetnej. Ich zadaniem jest ochrona palników przed skapującym tłuszczem, ale także odparowywanie tłuszczów, soków i marynat do grillowanych potraw, nadając im charakterystycznego smaku i aromatu BBQ.

W grillu gazowym z serii Crown znajdziemy także pokrętła Sensi-Touch, które obracają się o 180 stopni oraz zawory Linear-Flow. To właśnie dzięki tym elementom grilla uzyskamy precyzyjną kontrolę nad temperaturą podczas grillowania. Grill gazowy Broil King z serii Crown jest rewelacyjnym grillem w przystępnej cenie, który znajduje rzeszę swoich zwolenników na całym świecie.

Grill gazowy z serii Baron Broil King– styl, elegancja i wysoki standard.

Grill gazowy z serii Baron Broil King wyposażony jest w najwyższej jakości podzespoły i najnowsze rozwiązania technologiczne. Baron występuje w wersji trzy, cztero a nawet pięciopalnikowej! Jego kolorystyka jest również bardziej rozszerzona niż w modelu Crown, bowiem wyróżniamy grill gazowy Baron w czarnej lub srebrnej odsłonie (wykonanie ze stali szlachetnej). Na pierwszy rzut oka widać, iż w grillu gazowym Baron zastosowano znacznie więcej stali szlachetnej niż w grillu gazowym Crown.

Najważniejszym elementem różniącym te dwa modele grilli jest wyposażenie w system PGT (Performance Grilling Technology), które posiadają grille z serii Baron. Jest to system, który skupia w sobie pięć najnowszych rozwiązań technologicznych, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt grillowania. To przede wszystkim obszerny i jednolity piekarnik, cięższe i grubsze żeliwne ruszty, aromatyzery wykonane ze stali szlachetnej, palniki Dual-Tube („tuba w tubie”) oraz zawory Linear-Flow.

Piekarnik w grillu gazowym z serii Baron Broil King zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza oraz izolację ciepła. Dzięki niemu dania pieką się równomiernie.

Cięższe, dwustronne ruszty Flav-R-Cast są bardzo solidne i posiadają niewielkie odstępy pomiędzy żeberkami, przez co potrawy nie wpadną pod ruszt. Dzięki swojej masie ruszt rozgrzewa się na długi czas i nawet po zakończeniu grillowania na długo pozostanie ciepły.

Aromatyzery Flav-R-Wave – to właśnie one odpowiedzialne są za końcowy smak i aromat grillowanych dań. Aromatyzery odparowują skapujące soki, równomiernie rozprowadzają ciepło po powierzchni piekarnika oraz ochraniają palniki Dual-Tube przed spadającymi kroplami tłuszczu.

Palniki Dual-Tube gwarantują równomiernie wypieczone dania za każdym razem! Dzięki nim temperatura na całej długości rusztu będzie jednakowa. Wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej odpornej na działanie naprawdę wysokich temperatur (ok. 600 stopni Celsjusza).

Precyzyjną kontrolę temperatury w grillu gazowym z serii Baron Broil King gwarantują zawory Linear-Flow i pokrętła 180 stopni Sensi-Touch. Szybko i wygodnie można ustawić temperaturę, która aktualnie jest potrzebna! Pokrętła w grillu gazowym Baron są podświetlane, co daje możliwość wygodnego kontrolowania temperatury po zmroku!

W pokrywie grilla gazowego z serii Baron Broil King zastosowano technologię Roll-On. W tym modelu grilla znajdują się także piękne, obszerne półki boczne, które stanowią niezastąpioną przestrzeń roboczą. Grill gazowy Baron został wyposażony w szafkę mieszczącą 11 kg butlę gazową.

Który z nich wybrać? Wszystko zależy od potrzeb. Grille z serii Crown są świetnie wykonane i posiadają podstawowe podzespoły, natomiast model Baron zachwyca pięknym, eleganckim wyglądem i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi (system PGT).

Porównanie grilla gazowego marki Broil King z serii Crown oraz Baron
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1998 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Przesyłkę otrzymałam szybko i zgodnie z zamówieniem
2024-07-03
Wszystko sprawnie, produkt bardzo solidnie zapakowany i w bardzo dobrej jakości.
pixelpixel