+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Grille na pellet marki Broil King, czyli najnowocześniejsze technologie i unikatowy smak potraw!

2023-06-29
Grille na pellet marki Broil King, czyli najnowocześniejsze technologie i unikatowy smak potraw!

Wśród wielu fantastycznych grilli marki Broil King każdy miłośnik grillowania znajdzie coś dla siebie. Marka Broil King tworzy bowiem z pasją zarówno grille zasilane gazem, gazem ziemnym, węglem jak i pelletem spożywczym. Ten ostatni rodzaj paliwa to nic innego jak różne rodzaje drewna, które podczas palenia wydobywają pożądane ciepło oraz dym. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat grilli na pellet marki Broil King, które pozwolą Wam zarówno grillować, podpiekać jak i wędzić potrawy to zapraszamy do lektury!

Pellet – co to takiego?  

Aby rozpocząć przygodę z grillami na pellet marki Broil King warto najpierw sprecyzować samo pojęcie pelletu, aby zrozumieć działanie urządzenia. Grille na pellet marki Broil King zasilane są zarówno prądem jak i pelletem. Jednak samo zasilanie prądem będzie odpowiadało np. za uruchomienie komputera wbudowanego w grill, czy też paleniska z żarnikiem. Za tworzenie ciepła i temperatury z kolei będzie odpowiadał pellet. Pellet to nic innego jak sprasowane wiórki drzewne. Niewielkie granulki pelletu są uznawane za najbardziej ekologiczne paliwo. Podczas spalania się pelletu nie będą powstawały żadne substancje smoliste, a także do atmosfery trafi znacznie mniej dwutlenku węgla niż podczas spalania węgla. Kolejną różnicą pomiędzy węglem a pelletem jest mniejsza ilość powstającego popiołu. Jednym słowem grille na pellet marki Broil King to jedne z najbardziej ekologicznych grilli znajdujących się obecnie na rynku!

Grille na pellet – zasada działania i funkcjonalność.  

Aby ropocząć swoją przygodę z grillami na pellet należy na samym początku wybrać odpowiedni dla siebie grilli na pellet. Wśród oferty marki Broil znajduje się aż 5 modeli tych niesamowitych urządzeń.

Oto one:

O poszczególnych modelach opowiemy Wam w dalszej części artykułu. Najpierw jednak warto poznać samą zasadę działania oraz funkcjonalność grilli na pellet marki Broil King. Obsługa grilli na pellet jest bardzo prosta a za cały proces grillowania, pieczenia czy też wędzenia będzie odpowiadał specjalny komputer umieszczony w grillu. To właśnie on kontroluje ilość dodawanych podczas grillowania wiórek drewna w formie pelletu oraz jest odpowiedzialny za utrzymywanie odpowiedniej temperatury pod pokrywą grilla. Wam pozostaje nic innego jak cieszyć się smakiem idealnie przygotowanych grillowanych, pieczonych lub wędzonych potraw. Grille na pellet marki Broil King to połączenie ogromnej funkcjonalności, zastosowanie najnowszych technologii, które w rezultacie pozwolą Wam uzyskać smak tradycyjnego, amerykańskiego BBQ! W grillach na pellet marki Broil King macie możliwość przygotowywania potraw w różnym zakresie temperatur od 80 do 315°C. Do wędzenia wybierzcie niższą temperaturę (105°C), natomiast do pieczenia i grillowania temperaturę wyższą – tutaj 175 jak i 315 °C. Taki szeroki zakres temperatury pozwoli Wam przygotować dosłownie każdą potrawę! Idealne urządzenie ogrodowe dla każdego Grill Mastera! Grille na pellet kanadyjskiej marki Broil King wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, cechuje je ogromna trwałość i niezawodność. Ogromnym udogodnieniem jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą telefonu, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację a wszystko za sprawą technologii Bluetooth lub też Wi-Fi.

Jak uruchomić urządzenie, aby rozpocząć grillowanie lub wędzenie? To proste! Jedyne co musicie zrobić to wsypać wybrany rodzaj pelletu do pojemnika/zbiornika na pellet. W środku urządzenia znajduje się podajnik, który zasilany jest energią elektryczną i automatycznie przesuwa pellet. Urządzenie samodzielnie pobiera odpowiednią ilość granulatu a następnie przesuwa go powoli w kierunku paleniska z żarnikiem. Kontroluje także działanie wiatraka i tym też sposobem wysokość temperatury. Gdy pellet dotrze do żarnika wówczas następuje spalenie granulatu w formie pelletu i wydzielenie odpowiedniej ilości ciepła jak i pożądanego dymu, który następnie będzie okalał potrawy znajdujące się na ruszcie wewnątrz komory grilla. Podczas spalania pelletu powstaje znikoma ilość popiołu, który łatwy jest do usunięcia. Tak jak wspomnieliśmy pellet jest bardzo ekologicznym rodzajem paliwa, które daje bardzo dużo możliwości na przygotowanie smacznych potraw.

Wybierzcie jeden z trzech trybów ustawień temperatury (wędzenie/ pieczenie /grillowanie) i przekonajcie się sami jak łatwo można przygotować wiele smacznych i aromatycznych potraw, bez konieczności kontrolowania całego procesu wędzenia, pieczenia lub grillowania. Wszystko będziecie mogli bowiem nadzorować za pomocą darmowej aplikacji na iOS oraz Android przy użyciu WiFi lub Bluetooth. Dzięki aplikacji będziecie mieć możliwość zmiany temperatury, będziecie mogli również kontrolować temperaturę na dwóch dołączonych do grilla sondach. Jedyne czego będziecie potrzebować to Internet i świat BBQ stanie przed Wami otworem!  

Od teraz wszystko będziecie chcieli przygotowywać na Waszych grillach na pellet, które są prawdziwymi królami low&slow! Znakomite potrawy a w tym soczyste steki! Kto im się oprze? Dzięki metodzie low&slow uzyskacie maksimum smaku, metoda ta bowiem pozwala na powolne ścinanie się białka, przez co mają one odpowiednio dużo czasu, aby wejść w reakcję z cukrami. Zachodzi w tym momencie reakcja Millarda, która prowadzi do uzyskania ciemnobrązowego koloru potraw a także fantastycznej glazury. Metodą low&slow przygotujecie łopatkę wieprzową jak i mostek wołowy, które wyjdą Wam wprost nie z tej Ziemi! Teraz pozostanie Wam nic innego jak cieszyć się smakiem i aromatem potraw opalanych drewnem. A jakim? To już zależy od Was!

Warianty grilli na pellet marki Broil King  

Tak jak powyżej już wspomnieliśmy, kanadyjska marka Broil King wprowadziła na rynek 5 wariantów grilli na pellet. Oznaczone one zostały symbolami „400” oraz „500”, która określa wielkość danego grilla. Grille oznaczone symbolem „400” są nieco mniejsze niż grille posiadające symbol „500”. Kolejnym rozróżnieniem jest określenie konkretnej serii. Tutaj wyróżniamy grille na pellet z serii Crown oraz Regal. Grille te zapewnią Wam niesłychany komfort grillowania! Poniżej przedstawiamy Wam wszystkie grille na pellet marki Broil King.

Grill na pellet Crown Pellet 400 Broil King - 493055EU    

Jeden z grilli na pellet renomowanej marki Broil King, który znajduje wielu swoich entuzjastów. Posiada mniejsze rozmiary niż grill na pellet Crown Pellet 500 Broil King, przez co jest bardziej kompaktowy. Wymiary tego medelu grilla to: wysokość 110,5, szerokość 134, głębokość 65 cm. W grillu tym nie mogło zabraknąć oczywiście unikatowych dwustronnych rusztów, z których słynie marka Broil King – dwa żeliwne ruszty Flav-R-Cast. Wymiary rusztu to 65 x 44 cm. Grill na pellet Crown Pellet 400 Broil King - 493055EU został wyposażony także w górny ruszt do podgrzewania, który zwiększa powierzchnię przygotowywania potraw jak i w intuicyjny, elektroniczny panel sterowania. Znajdują się na nim trzy przyciski pozwalające wybrać odpowiedni tryb temperatury, czyli grillowanie (315°C), pieczenie (175°C) lub wędzenie potraw (105°C). W skład grilla wchodzą dwie sondy, które pozwalają na pomiar temperatury mięsa. Dużym udogodnieniem jest zbiornik na pellet, który pomieści aż 8 kg pelletu, czyli wielkość praktycznie jednego całego opakowania pelletu. W grillu tym znajdziecie także dwa duże koła, które ułatwią przemieszczanie grilla po zakończonym grillowaniu/ wędzeniu. Cała konstrukcja beczki została wykonana z trwałej stali o grubości 1,5 mm. Doskonała izolacja pozwala natomiast perfekcyjnie utrzymywać temperaturę wewnątrz piekarnika grilla.

Grill na pellet Crown 500 Broil King - 494055EU  

Kolejna wspaniała propozycja od marki Broil King. Grill ten w porównaniu do grilla na pellet Crown 400 Broil King posiada znacznie większą powierzchnię przygotowywania potraw. Powierzchnia rusztu w tym przypadku wynosi bowiem 81 x 44 cm. Występują w nim dwa większe ruszty żeliwne dwustronne o wymiarach 32,5 x 44 cm oraz jeden mniejszy o wymiarach 15,5 x 44 cm.  

Zarówno w grillu na pellet Crown 400 Broil King jak i w grillu na pellet Crown 500 Broil King nie znajdziecie jednak zestawu rożna obrotowego. Powierzchnia półki bocznej w tych modelach grilla jest z kolei mniejsza w porównaniu do dalej prezentowanych przez nas grillach.

Grill na pellet Regal 400 Broil King - 495055EU  

Cztery dwustronne żeliwne ruszty, które sprawią, że każde grillowanie będzie niesamowitą przygodą! Wykonane one zostały z odlewu żeliwa Dura-Cast. Łączne ich wymiary to 65 x 49 cm. Są one znacznie cięższe niż w przypadku grilli na pellet Crown 400 lub 500 Broil King. Inna jest także głębokość piekarnika grilla. W grillu na pellet Regal 400 Broil King znajdziecie już zestaw rożna obrotowego, który pozwoli Wam na przygotowanie smacznego i idealnie wypieczonego kurczaka z rożna i nie tylko. W skład zestawu rożna obrotowego wchodzi pręt z kolcami oraz silnik elektryczny. W tym modelu grilla znajduje się także większa półka wykonana ze stali nierdzewnej, na której z powodzeniem będziecie mogli odłożyć półmiski z gotowymi potrawami lub też inne akcesoria, z których będziecie korzystać w trakcie procesu grillowania.  

W grillach na pellet z serii Regal znajduje się także znacznie większy zbiornik na pellet, który pomieści 11 kg pelletu. 

Ciekawostką jest również fakt, iż w grillach na pellet z serii Regal znajdziecie także panel sterowania z podświetlanym pokrętłem do regulacji temperatury – w serii Crown były to przyciski pozwalające ustawić odpowiedni tryb przygotowywania potraw – tutaj są zarówno dedykowane przyciski jak i pokrętło. Komin z szyberem Roto-Draft także znajdziecie w tym niesamowitym modelu grilla na pellet marki Broil King.

Grill na pellet Regal 500 Broil King - 496055EU  

Większa wersja grilla na pellet Regal 400 Broil King, która posiada takie same udogodnienia jednak w znacznie większej odsłonie. W grillu na pellet Regal 500 Broil King znajdziecie pięć dwustronnych, masywnych rusztów żeliwnych Flav-R-Cast. Powierzchnia grillowania wynosi 81 x 49 cm i pozwoli na przygotowanie znacznie większej ilości wędzonych, pieczonych lub grillowanych potraw jednocześnie. Podobnie jak w mniejszej wersji znajdziecie tutaj zestaw rożna obrotowego, które pozwoli Wam stworzyć prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Grill na pellet Regal 500 X Broil King - 496915EU  

Najwyższy model grilla na pellet stworzony przez markę Broil King. Jest to bardziej rozbudowana wersja grilla na pellet Regal 500 Broil King, która została doposażona o kółka obrotowe oraz dużą, składaną półkę przednią. Oczywiście w tym modelu grilla znajdziecie także intuicyjny panel sterowania, który posiada pokrętło do regulacji temperatury. Na panelu umieszczone zostały również przyciski do ustawienia odpowiedniego trybu przygotowywania potraw – wędzenie, pieczenie, grillowanie. Do zestawu z grillem na pellet Regal 500 X Broil King - 496915EU dołączone są dwie sondy do pomiaru temperatury mięsa. W zestawie znajduje się także zestaw rożna obrotowego z silnikiem rożna, jak i duży zbiornik na pellet, mieszczący do 11 kg pelletu. Konstrukcja beczki w tym modelu grilla została wykonana ze stali o grubości 2 mm, czyli grubszej niż w przypadku grilli na pellet z serii Crown. Dodatkowo podwójna konstrukcja pokrywy została okryta uszczelką w celu zwiększenia izolacji i ograniczenia strat ciepła wytwarzanego podczas spalania się pelletu.

Grille na pellet Broil King umożliwiają zarówno grillowanie, pieczenie jak i wędzenie potraw, dlatego też znajdują wielu swoich zwolenników. Dzięki nim przygotujecie idealny pulled pork, brisket a także soczystego i wspaniale wypieczonego steka. Za sprawą trybu grillowania przygotujecie smaczną pizzę, jak i stworzycie iście królewską grillową ucztę! Smaku potraw przygotowanych na grillu na pellet Broil King nie da się podważyć! Jest jedyny w swoim rodzaju a to wszystko za sprawą pelletu spożywczego, który kierowany jest do wnętrza piekarnika grilla. To właśnie pellet nadaje potrawom niepowtarzalnego smaku oraz aromatu. Zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z ofertą pelletów proponowanych przez markę Broil King!

Rodzaje pelletu marki Broil King  

Marka Broil King potrafi zaskoczyć klientów, tworząc nie tylko profesjonalny i niezawodny sprzęt, ale również dając klientom możliwość ogromnego wyboru akcesoriów i dodatków. W przypadku grilli na pellet wśród asortymentu producenta znajdują się liczne pellety do wędzenia potraw, a wśród nich:

W zależności od rodzaju przygotowywanych potraw dobierzcie odpowiedni pellet, który pozwoli Wam dodatkowo podbić smak potrawy! Poczujcie się niczym Grill Masterzy i zachwyćcie swoimi potrawami bliskich oraz rodzinę!

Zajrzyjcie do naszych sklepów stacjonarnych we Wrocławiu oraz w Kunicach, gdzie od naszych konsultantów dowiecie się jeszcze więcej!

Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1935 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Sklep godny polecenia
2024-05-17
Wszystko ok
pixelpixel