+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2022-08-29

Jaką szczotkę marki Broil King wybrać do czyszczenia rusztów – drewnianą z włosiem z palmy czy ze stali szlachetnej?

Czyszczenie rusztów w grillu gazowym i węglowym to najważniejsza czynność jaką należy wykonać po zakończonym grillowaniu. Warto zatem zaopatrzyć się w profesjonalną szczotkę, która znacznie ułatwi tą czynność i pozwoli uzyskać spektakularne efekty.

W tym artykule postaramy się przybliżyć dwie szczotki posiadające drewniane rękojeści, lecz różniące się przede wszystkim włosiem.

 

 

 

Szczotka do rusztów Heavy Duty z palmy Broil King – 65228

Niezastąpione akcesorium, które pozwoli na utrzymanie rusztów w czystości. Szczotka z delikatnym włosiem z palmy pozwala na precyzyjne wyczyszczenie rusztów bez uszkodzenia ich zewnętrznej powłoki. Włosie z palmy nie narusza powierzchni rusztu i skutecznie usuwa pozostałości po grillowaniu. Szczotka umożliwia czyszczenie rusztów o maksymalnej temperaturze 232°C. Została ona dodatkowo wyposażona w gumową osłonkę, która ochrania przed odpryskującym tłuszczem lub pozostałościami po pirolizie. Szczotka do rusztów Heavy Duty z palmy Broil King sprawdzi się zarówno do czyszczenia rusztów żeliwnych jak i tych wykonanych ze stali szlachetnej.

Szczotka do rusztów Heavy Duty Broil King – 65229

Szczotka posiada stalowe włosie, które umożliwia usunięcie trudnych zabrudzeń i innych pozostałości po grillowaniu z rusztów jak i z płyty żeliwnej. Włosie szczotki jest dłuższe i grubsze niż w standardowych szczotkach do czyszczenia grilla. Szczotka jest wyposażona także w skrobak, który jest częścią drewnianej głowicy. Podobnie jak szczotka do rusztów Heavy Duty z włosiem z palmy ta wersja szczotki posiada osłonkę (gumowy chlapacz), który chroni przed odpryskującymi podczas czyszczenia pozostałościami po grillowaniu. Drewniane szczotki idealnie nadają się do czyszczenia wszystkich rodzajów rusztów i nie nagrzewają się. Posiadają one uchwyt, który umożliwia ich odwieszenie na haczykach grilla po zakończonym czyszczeniu.

Ciekawym rozwiązaniem, które również umożliwia usunięcie zabrudzeń z rusztów oraz z płyt żeliwnych jest drewniany skrobak Broil King – 65335. Dostosowuje się on do kształtu czyszczonej powierzchni i potrafi dotrzeć w każdy zakamarek rusztu. Szczególnie przydatny do czyszczenia wyjątkowo lepkich zabrudzeń oraz zwęglonych twardszych pozostałości po grillowaniu.

Opcji czyszczenia rusztów lub płyt żeliwnych jest naprawdę sporo i każdy znajdzie dla siebie idealne akcesorium, które sprawi, że pielęgnacja i konserwacja grilla stanie się jeszcze łatwiejsza.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1968 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Genialny kontakt i szybka realizacja
2024-05-31
Obsługa, że hoho! Pani Kornelia zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Grill jest mega. Nie mogę się doczekać większego grillowania i pokazania tego cuda rodzinie. Polecam Frestyle, polecam Grillcenter, polecam dziewczyny.
pixelpixel