+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2022-08-29

Jaką szczotkę marki Broil King wybrać do czyszczenia rusztów – lodową, z włosiem z palmy czy ze sprężynkami?

Na rynku znajduje się wiele różnych akcesoriów do czyszczenia rusztów, lecz który z nich wybrać, aby prawidłowo zatroszczyć się o ruszt grilla? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w trzech artykułach zestawiając różne modele szczotek do czyszczenia powierzchni grillowej.

 

 

 

 

Jakiej szczotki użyć do czyszczenia gorących rusztów?

Każdy z pewnością zastanawia się w jaki sposób wyczyścić ruszt grilla, aby przygotować go jak najlepiej do następnego grillowania. Czyszczenie rusztów jest bardzo proste i czynność tą należy wykonywać po każdym grillowaniu, gdy ruszty są jeszcze gorące. Po zakończonym grillowaniu warto „przepalić” grill ustawiając pokrętła na najwyższą moc palników, aby przeprowadzić tzw. pirolizę. W jej wyniku usunięte zostaną pozostałości po grillowaniu takie jak marynaty i tłuszcze. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniej szczotki. Dobrze, ale jaką szczotkę wybrać? I tutaj właśnie przybywamy z pomocą.

Lodowa szczotka do rusztów Broil King - 65679

Lodowa szczotka do rusztów umożliwia dokładne wyczyszczenie rozgrzanych rusztów zarówno w grillach gazowych jak i węglowych. Kostka lodu podczas czyszczenia powierzchni rozgrzanych rusztów zaczyna parować i głęboko czyści pory rusztu. Szczotka ta nie powoduje żadnych uszkodzeń powierzchni i działa naprawdę precyzyjnie docierając w każdy zakamarek rusztu. Podczas kontaktu rozgrzanego rusztu z lodową szczotką następuje powolne topnienie lodu, wytwarza się para wodna, która pozwala na dogłębne wyczyszczenie rusztu ze wszelkich zabrudzeń. Lodowej szczotki można z powodzeniem użyć do czyszczenia rusztów oraz żeliwnej płyty.   Ciekawostką jest, iż aby uzyskać jeszcze lepszy efekt czyszczenia, do wody przed zamrożeniem należy dodać kilka kropel soku z cytryny. Marka Broil King stworzyła rewelacyjny zestaw w skład, którego wchodzi uchwyt, wkład z 3 głowicami oraz 3 tacki na lód.  Szczotkę można użyć do czyszczenia zarówno gorących jak i zimnych rusztów.  Sami zresztą zobaczcie.  

Szczotka Baron ze sprężynkami Broil King – 65600

Tak, dobrze przeczytaliście – ze sprężynkami! Szczotka Baron ze sprężynkami to profesjonalna szczotka, która ułatwi czyszczenie rusztu grilla. Szczotka ta zamiast standardowego włosia posiada sprężynki, które docierają w trudno dostępne miejsca na ruszcie. Sprężynki są bardzo trwałe i świetnie radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami. Ciekawostką jest, że sprężynki dopasowują się do powierzchni rusztu! Sprawnie i dokładnie usuwają wszelkie zabrudzenia znajdujące się na ruszcie. Szczotka Baron ze sprężynkami Broil King gwarantuje niezwykłe rezultaty czyszczenia! W zestawie znajduje się uchwyt oraz dwie głowice szczotki. Szczotkę można użyć do czyszczenia zarówno gorących jak i zimnych rusztów.  

Szczotka Baron z włosiem z palmy Broil King - 64038

Kolejna świetna propozycja od marki Broil King. Szczotka Baron z włosiem z palmy Broil King posiada wykrzywioną głowicę, aby uzyskać jeszcze lepszy komfort pracy podczas czyszczenia rusztów. Włosie z palmy można użyć na rozgrzanych rusztach (maksymalna temperatura 232ºC). Włosie z palmy jest sztywne i pozwala na skuteczne oraz efektywne usunięcie zabrudzeń znajdujących się na ruszcie. W zestawie znajdują się 3 głowice szczotki.

W przypadku, gdy z upływem czasu włosie szczotki się zużyje można zaopatrzyć się w wymienne głowice szczotki Broil King – 64658.

Marka Broil King oferuje szeroki wachlarz szczotek do czyszczenia rusztów. Zapraszamy do drugiej części artykułu, gdzie przedstawimy następne ciekawe rozwiązania, aby uzyskać jak najlepszy efekt czyszczenia rusztów zarówno w grillach gazowych jak i węglowych.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1998 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Bardzo dobry kontakt, szybka dostawa. Polecam sklep Grillcenter, a szczególnie Panie :))
2024-07-03
Wszystko sprawnie, produkt bardzo solidnie zapakowany i w bardzo dobrej jakości.
pixelpixel