+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2022-07-01

Palnik boczny czy kuchenka boczna w grillu gazowym Broil King?

Wybór grilla gazowego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania jest trudną decyzją. W tym artykule postaramy się przybliżyć funkcjonalność zarówno kuchenki bocznej jak i palnika bocznego. Na początku, podczas wyboru grilla, zwracamy uwagę głównie na jego rozmiar oraz wykonanie. Warto jednak poznać wszystkie udogodnienia jakie poosiadają grille gazowe, aby spośród szerokiej oferty grilli gazowych marki Broil King dokonać trafnej decyzji. Bez wątpienia kuchenka boczna jak i palnik boczny zastosowany w grillu gazowym jest ogromnym ułatwieniem podczas grillowania, lecz pytanie brzmi jaka jest podstawowa różnica pomiędzy nimi?

 

Kuchenka boczna w grillu gazowym

Kuchenka boczna pozwala na znaczne rozszerzenie wachlarza serwowanych potraw z grilla gazowego. Przy jej użyciu przygotujesz każde danie, zaczynając od śniadania, a kończąc na kolacji. Na kuchence bocznej można podgrzać zupę lub ugotować danie jednogarnkowe. Dzięki niej przeniesiesz całe gotowanie na zewnątrz, dzięki czemu będziesz mógł spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu ze swoimi bliskimi. Koniec z bieganiem pomiędzy tarasem a kuchnią! Na kuchence bocznej zagotujesz wodę, zagrzejesz ulubione sosy do burgerów a także usmażysz potrawy, które mogłyby pozostawiać niechciany zapach na długi czas wewnątrz domu. Kuchenka boczna to możliwość stworzenia jeszcze większej ilości grillowanych dań w tym samym czasie. Teraz zorganizowanie większej plenerowej imprezy nie będzie stanowiło problemu. Na kuchence bocznej zastosujesz patelnię, wok a nawet kociołek. Za pomocą tak wyposażonego grilla gazowego zawierającego odpowiednio dobrane akcesoria przygotujesz każde, nawet najbardziej wyszukane danie. Na kuchence bocznej możesz odłożyć także nagrzane lub zabrudzone naczynia, pozostawiając blat roboczy do innego użytkowania. Kuchenka boczna jest niezastąpiona podczas awarii prądu. Dzięki niej nie musisz martwić się jak przygotować posiłek, bowiem grill gazowy przybędzie z pomocą i skutecznie zastąpi tradycyjną kuchnię.

Palnik na podczerwień w grillu gazowym

W grillach gazowych marki Broil King wyposażonych w kuchenkę boczną, palnik kuchenki można wymienić zastępując go palnikiem ceramicznym na podczerwień. Tego typu palnik jest kompatybilny z grillami gazowymi marki Broil King z serii Baron, Regal, Imperial.  Jakie są różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami? Postaramy się je przedstawić w dalszej części artykułu. Kuchenka boczna wyposażona w palnik boczny na gaz pozwala na przygotowanie potraw takich jak na standardowym palniku w domowej kuchni. Palnik boczny na podczerwień pozwala uzyskać znacznie wyższe temperatury sięgające nawet 800°C. Ceramiczny palnik na podczerwień pozwala na przygotowanie mięs, które powinny w środku zostać soczyste, a na zewnątrz przypieczone, z charakterystyczną karmelizowaną otoczką. Palnik na podczerwień pozwala na przygotowanie podobnych potraw jakie gwarantuje kuchenka boczna. W przypadku palnika na podczerwień należy jednak pamiętać, aby sporządzać na nim potrawy wymagające wyższej temperatury, gdyż na palniku nie osiągniemy ze względów technicznych niższych temperatur, a co za tym idzie drobno posiekane warzywa się po prostu przypalą.  

Podsumowując: Warto zaopatrzyć się w dodatkowe udogodnienie jakim niewątpliwie jest kuchenka boczna lub palnik na podczerwień. Jest to dodatkowa przestrzeń, która znacznie rozszerza możliwości grilla gazowego, a co za tym idzie zwiększa paletę serwowanych potraw.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1934 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Pełny profesjonalizm!!!
2024-05-10
Ok
pixelpixel