+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2022-04-25

Palniki Dual-Tube Broil King

Czym są palniki Dual-Tube?

Pewnie zastanawiasz się jak wielkie znaczenie w grillach gazowych mają palniki. Palniki to jeden z najważniejszych elementów grilla gazowego, który pozwala na jego prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki nim nasz wspaniały grill gazowy potrafi nagrzać się do wysokich temperatur, gwarantując idealne wypieczenie potraw. Palniki w grillach gazowych marki Broil King wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej odpornej na działanie bardzo wysokich temperatur. Grille gazowe, które zostały wyposażone w system PGT - Performance grilling technology, czyli wydajny system grillowania, posiadają palniki Dual-Tube, natomiast pozostałe zawierają palniki jednotubowe. Dobrze, ale co właściwie oznacza określenie „palniki Dual-Tube”?

Palniki Dual-Tube jest to droższe, ale i bardziej wydajne rozwiązanie zastosowane w grillach gazowych przez markę Broil King. Dzięki niemu optymalnie zostaje rozprowadzony gaz na całej powierzchni palnika. Palniki Dual-Tube działają na zasadzie „tuby w tubie”. Wewnątrz jednego palnika umieszczony jest drugi posiadający otwory na początku swojej powierzchni. Ten zabieg ma na celu jedno, mianowicie uzyskanie wszędzie takiej samej wysokości płomieni - zarówno na początku, jak i na końcu palnika. Gaz w tego typu rozwiązaniu ma zostać wprowadzony w turbulencje. Co to oznacza? Gaz w palnikach Dual-Tube, zanim uwolni się z tuby zewnętrznej, musi ominąć tubę wewnętrzną i dochodzi do zwiększonego przepływu gazu. To oznacza nic innego jak uzyskanie na całej długości palnika jednakowego ciśnienia gazu
i symetrycznej wysokości płomienia. Marka Broil King opatentowała technologię palników Dual-Tube dlatego też nie spotkacie ich w żadnym innym grillu gazowym!

 

 

Co kryją w sobie niezwykłe palniki Dual-Tube?

Każdy miłośnik grillowania wie jak ważne są palniki. Bez nich nie byłoby możliwości przygotowania tak znakomitych i smacznych potraw. Tylko solidnie wykonane palniki potrafią w pełni wykorzystać moc grilla gazowego, aby nasze dania były idealnie wypieczone! Palniki Dual-Tube posiadają otwory po obu stronach palnika. Dzięki efektywniejszemu rozprowadzeniu gazu po całej długości palnika gwarantują równomierne nagrzewanie się grilla. Podczas rozpalania grilla następuje jednakowe przekazanie ciepła na aromatyzery i na ruszty znajdujące się w grillu gazowym. Aromatyzery oraz ruszty nagrzewają się identycznie na całej powierzchni, dzięki czemu
w dowolnym miejscu na powierzchni rusztu uzyskamy perfekcyjny stopień wypieczenia potrawy za każdym razem. To jednak nie koniec. Palniki Dual-Tube połączone są
z innymi podzespołami grilla gazowego, a mianowicie z zaworami Linear-Flow oraz pokrętłami 180° Sensi-Touch. Zastosowanie tego typu wysokiej jakości podzespołów gwarantuje precyzyjną kontrolę temperatury podczas całego procesu grillowania. Zastosowanie wysokiej jakości technologii w palnikach Dual-Tube pozwala na oszczędność czasu oraz pieniędzy. W krótkim czasie grill gazowy uzyskuje pożądaną temperaturę, co przekłada się na szybkość stworzenia grillowanych potraw i mniejsze zużycie paliwa, czyli gazu. 

 

 

 

Co wyróżnia palniki Dual-Tube od innych palników znajdujących się na rynku?

Jak już wcześniej wspomniano, palniki Dual-Tube zostały stworzone z wysokiej jakości stali szlachetnej odpornej na działanie wysokich temperatur. Potrafią one nagrzać się do temperatury nawet 600° C, a następnie szybko się ochłodzić osiągając temperaturę 25° C w zaledwie kilka minut. Kanadyjska marka Broil King na palniki Dual-Tube daje aż 10 lat gwarancji! Co oznacza ich niepodważalną jakość wykonania oraz bezawaryjność podczas użytkowania. Marka Broil King tworząc palniki Dual-Tube kierowała się nie tylko samą wydajnością i jakością wykonania, ale przede wszystkim bezpieczeństwem podczas użytkowania grilla gazowego z system PGT. Zasada jest prosta.
Im lepszy palnik w grillu gazowym tym dłuższa żywotność naszego grilla gazowego. Odporność na działanie wysokich temperatur oraz na mieszaninę skapujących soków
i marynat podczas grillowania pozwolą na korzystanie z naszego wspaniałego grilla gazowego przez długie lata. A o to właśnie chodzi – o bezpieczeństwo, bezawaryjność
i możliwość rozkoszowania się grillowanymi potrawami podczas każdego grillowania. Palniki Dual-Tube to komfort użytkowania przekładający się na unikatowe walory smakowe i zapachowe potraw z grilla.

 

 

Które grille gazowe marki Broil King posiadają palniki Dual-Tube?

Marka Broil King stworzyła dwa rodzaje palników. Palniki jednotubowe wykonane ze stali szlachetnej o mniejszej średnicy pojedynczej rurki i krótszym okresie gwarancji. Zastosowane one zostały w tańszych modelach grilli gazowych z serii Crown, Royal, Gem oraz Porta-Chef. Drugim rodzajem są palniki Dual-Tube.

Zostały one umieszczone w grillach gazowych posiadających system PGT, do których zaliczamy grill gazowe z serii:

- Monarch,

- Signet,

- Baron,

- Regal,

- Sovereign,

- Imperial.    

Marka Broil King – jakość w każdym, nawet najmniejszym podzespole!

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1968 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-31
Mega szybko, sprawnie, na miejscu. Zapas grili maja wielki. Polecam każdemu. Chcialem grilla znacznie tanszego ale obsluga przekonala mnie do Broila.
2024-05-29
Wszystko jak najbardziej ok, szybka wysyłka, produkty takie jak trzeba, na pewno wrócę jak tylko będę potrzebował czegoś około grillowego :)
pixelpixel