+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2023-07-06

Pellet marki Broil King - rodzaje i zastosowanie

Pellet marki Broil King - rodzaje i zastosowanie    

Grille na pellet marki Broil King to najbardziej ekologiczne rozwiązanie spośród dostępnych grilli na rynku. Podczas spalania się pelletu powstaje niewielka ilość popiołu jak i do atmosfery trafia niewielka ilość dwutlenku węgla w porównaniu do grilli węglowych. W tym artykule postaramy się Wam przedstawić akcesoria, które okażą się niezbędne podczas przygotowywania znakomitych potraw przy użyciu grilla na pellet marki Broil King!

 

  

Pellet – co to takiego?  

Pellet spożywczy, który stosowany jest w grillach na pellet marki Broil King jako forma zasilania grilla, to nic innego jak mieszanka różnych rodzajów drewna. Podczas spalania się pelletu w procesie wędzenia, podpiekania czy też grillowania potraw wydziela się zarówno ciepło jak i dym. Pellet to niewielkie granulki, które podczas jednego z trzech trybów przygotowywania potraw kierowany jest do paleniska z żarnikiem. Wszystkie granulki posiadają taki sam kształt – niewielkie, owalne, sprasowane kawałki drewna, które łatwo dają się jak już wcześniej wspomnieliśmy, przesuwać w głąb grilla na pellet. Pellet to najbardziej ekologiczny rodzaj paliwa, który pozwala uzyskać niepodważalny aromat i smak potraw przygotowywanych na grillach pelletowych.

Rodzaje pelletu marki Broil King  

Marka Broil King wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyła szeroki wachlarz pelletu do wędzenia potraw.

Wyróżniamy:

Każdy z nich pozwala uzyskać odmienny dym, który będzie okalał różne rodzaje potraw. 

Pellet do wędzenia z orzecha amerykańskiego 9 kg Broil King - 63920  

Idealnie sprawdzi się do potraw z wołowiny, wieprzowiny, drobiu oraz warzyw.  

Pellet do wędzenia z orzecha amerykańskiego 9 kg Broil King - 63920 można wsypać bezpośrednio na węgiel lub też pojemnika w wędzarni gazowej. Akcesorium, które idealnie sprawdzi się do równomiernego rozprowadzania dymu w grillach gazowych to z kolei wędzarka wykonana ze stali szlachetnej, o której opowiemy w dalszej części artykułu.  

Uwaga: Jeżeli pellet chcecie zastosować w grillach na pellet, wówczas nie można go namaczać. Z kolei, jeżeli będziecie chcieli go zastosować do podwędzania potraw w grillu gazowym przy użyciu stalowej wędzarki to możecie go jak najbardziej namoczyć, jednak dopiero po wsypaniu do wędzarki. Pellet jest delikatny więc w przypadku odwrotnej kolejności po prostu by się rozpadł zanim przełożycie go do pojemnika.   

Pellet jest w 100% naturalny – kawałki drzewa z orzecha amerykańskiego.  

W opakowaniu znajduje się aż 9 kg produktu.

Pellet do wędzenia z jadłoszynu 9 kg Broil King - 63921  

Kolejna fantastyczna propozycja od marki Broil King, tym razem do dań z wołowiny, jagnięciny, dziczyzny oraz wieprzowiny. Ten rodzaj pelletu pozwala uzyskać nieco ostry i pikantny aromat w przeciwieństwie do swojego poprzednika.  

Pellet ten został oczywiście wykonany ze specjalnie wyselekcjonowanych zrębek, dlatego jest tak unikatowy! Podczas spalania się pelletu powstaje, jak już wspomnieliśmy, niewielka ilość popiołu a pellet wypala się niemal do samego końca – łatwe jest zatem wyczyszczenie wędzarki czy też pojemnika na popiół.  

Pellet w tym przypadku został wykonany z drzew jadłoszynu oraz dębu. Opakowanie również będzie zawierało 9 kg produktu.

Pellet do wędzenia mieszanka Smoke Masters 9 kg Broil King - 63930  

Ten rodzaj pelletu został wykonany z mieszanki drzew takich jak klon, orzech amerykański oraz wiśnia. Coś fantastycznego! Idealnie sprawdzi się do podwędzania dań z wieprzowiny, wołowiny, drobiu oraz do okalania warzyw.  

Poszczególne granulki pelletu spalają się dłużej niż wiórki wędzarnicze, dzięki czemu wystarczą na dłuższy czas, nadając niesamowity smak potrawom przez wiele godzin. To wszystko za sprawą zupełnie innej gęstości i rozmiaru.  

Pellet do wędzenia mieszanka Smoke Masters 9 kg Broil King – 63930 pozwoli Wam odkryć zupełnie nowy smak i aromat dobrze znanych już potraw. Dzięki niemu przeniesiecie się w piękny i niepowtarzalny świat podwędzanych potraw!

Pellet do wędzenia mieszanka Grillers Select 9 kg Broil King – 63939  

Pellet Grillers Select 9 kg Broil King - 63939 to nic innego jak połączenie takich drzew jak klon, wiśnia oraz dąb. Perfekcyjnie sprawdzi się do dań z wołowiny, wieprzowiny, drobiu, warzyw, ryb a także uwaga… do pizzy!!! Jedyny i niepowtarzalny aromat jaki uzyskacie poprzez połączenie tych trzech rodzajów drzew sprawdzi się Wam absolutnie do wszystkiego. Dzięki niemu poznacie zupełnie nowy smak potraw!  

Potrawy przygotowywane za sprawą tego unikatowego pelletu będą miały smak podobny do przygotowywanych na grillu węglowym.

Pellet do wędzenia z jabłoni 9kg Broil King – 63923  

Sprawdzi się idealnie do wołowiny, wieprzowiny, drobiu, pizzy oraz warzyw. Pellet do wędzenia z jabłoni 9 kg Broil King – 63923 to zmiksowanie takich drzew jak jabłoń oraz dąb amerykański. Dzięki takiemu połączeniu uzyskacie delikatną nutkę słodyczy oraz łagodny i owocowy aromat.  

Jedyne co musicie zrobić to dodać go do skrzynki wędzarniczej ze stali szlachetnej i namoczyć lub też umieścić w zbiorniku na pellet w grillu na pellet marki Broil King – bez namaczania.  

Skoro mowa o pellecie nie sposób nie wspomnieć również o innym fantastycznym akcesorium, które pozwoli Wam przygotować podwędzone potrawy również na grillu gazowym – a mianowicie o skrzynce wędzarniczej na pellet Broil King – 60181

Dobierzcie odpowiedni rodzaj pelletu do wybranych potraw i twórzcie całkowicie nowe smaki i aromaty dobrze znanych Wam już potraw. Bawcie się unikatowymi smakami i walorami zapachowymi, które pochodzą ze spalania wybranej odmiany pelletu.  

Zapraszamy Was serdecznie do komponowania całkowicie nowych potraw! Więcej o grillach na pellet dowiecie się z naszego artykułu na blogu "Grille na pellet marki Broil King, czyli najnowocześniejsze technologie i unikatowy smak potraw!"

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1935 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Dobry zakup. Polecam
2024-05-17
Wszystko ok
pixelpixel