+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Rozpalanie grilla

Rozpalanie, ale w sposób właściwy – łatwo i bezpiecznie przy użyciu komina do rozpalania

 

 

Jest wiele metod rozpalania grilla węglowego. Nie wszystkie z nich funkcjonują jednak u amatorów grilla. Jest jednak prawie idealny wariant , to znaczy rozpalenie pożądanego ognia w grillu/ zewnętrznej kuchni gazowej z pomocą komina do rozpalania.

Niekiedy w parkach i ogrodach przygodą staje się próba uruchomienia grilla. Dzięki kominowi do rozpalania cały czas ma się gwarancję, że węgiel drzewny osiągnie oczekiwany stan idealnego rozżarzenia.

Na żaroodpornym podłożu, ruszcie węglowym lub misce paleniskowej podpala się wióry drzewne, kostkę podpałki razem ze zgniecioną kartką gazety. Do komina do zapalania wkłada się odpowiednią ilość węgla drzewnego, cylinder wypełnia się następnie płomieniami.

Około 15 do 20 minut potrzebne jest , aby węgiel drzewny dobrze się rozżarzył i pokrył warstwą białego popiołu . Gorący żar układa się teraz na grillu. Uchwyt w kominie ułatwia wysypanie żaru. W zależności od wybranej metody grillowania, bezpośredniej czy pośredniej, gorący węgiel musi być równomiernie rozłożony na grillu.

Za rzekomym trikiem stoi zwykła fizyka. Ciepłe powietrze unosi się do góry, podciśnienie zostaje wyrównane strumieniem napływającego powietrza. Jeżeli ogień rozpala się mocniej, dochodzi do naporu tlenu, który dalej roznieci płomień. Metoda jest bezpieczna i prosta, zapobiega stresowi, ponieważ w znacznym stopniu ogranicza się uciążliwy dym i jednocześnie oszczędza się czas. A jeżeli przyjdą jeszcze dodatkowi goście, można zapobiegawczo rozżarzyć grilla za pomocą komina do rozpalania.

Jest to dostatecznie rozpowszechniony powód, aby grillowanie zawsze pozostawało tym, czym być powinno: wspaniałą przyjemnością z cudownym efektem dodatkowym, że jednocześnie można się najeść.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 1844 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-22
Towar zgodny z opisem. Szybka dostawa. Opakowanie mogłoby być bardziej profesjonalne. Długo męczyłem się z usunięciem nadmiaru taśmy klejącej.
2023-10-06
Chciałem kupić wspomnianą wędzarnię w Waszym sklepie internetowym, ale ponieważ pochodzę z Czech, nie mogłem założyć konta. Ostatecznie dzięki ogromnej życzliwości Pani Kornelii udało się i zgodziliśmy się na odbiór osobisty. Zamówiłem towar jednego dnia i odebrałem następnego dnia. Wszystko było odpowiednio przygotowane, zgodnie z ustaleniami. Dlatego gorąco polecam każdemu ten e-sklep.
pixelpixel