+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2020-10-17

Brykiet czy węgiel drzewny - Wybór paliwa do grilla węglowego

Posiadanie własnego urządzenia do pieczenia na ruszcie wymaga zakupu odpowiedniego i bezpiecznego materiału opałowego. To właśnie od niego w dużej mierze zależy smak i jakość przyrządzanych na grillu węglowym potraw. Aktualne normy europejskie pozwalają na wybór między dwoma wyrobami – brykietem lub węglem drzewnym. Niemniej jednak bez względu na to, który z nich wybierzemy, warto pamiętać, aby pochodził on ze sprawdzonego źródła. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że jest on bezpieczny dla środowiska.

Brykiet czy węgiel drzewny – co wybrać do grilla? To z pewnością pytanie, nad którym głowią się wszyscy nowi właściciele urządzeń grillowych. Nic dziwnego, producenci każdego z nich wychwalają własne wyroby, zachęcając kupujących do wyboru ich paliwa do grilla węglowego.


Brykiet

Produkowany z kilku składników, a wśród nich węgiel, torf, słoma, a także substancje palne, które zostają sprasowane pod dużym ciśnieniem. Jego spoiwo to zazwyczaj żywica lub klej tudzież skrobia ziemniaczana. Wymaga odrobinę cierpliwości. Jego budowa jest o wiele bardziej zwarta od węgla, co przekłada się na czas rozpalania, który jest dłuższy. Niemniej jednak dzięki temu dłużej się pali i utrzymuje ciepło nawet do 4 godzin. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, nie wymaga ciągłego dokładania paliwa podczas rusztowania. Ponadto nie stanowi problemu w równomiernym rozłożeniu żaru. Jeżeli chodzi o cenę, to aktualnie 2,5-kilogramowe opakowanie kosztuje około 15 złotych.


Węgiel drzewny

Jest to bardzo dobrze znane wszystkim paliwo, którego największą zaletą jest szybkie rozpalanie się. Wystarczy jedynie kilka minut, aby uzyskać odpowiednią temperaturę. Ponadto jest to również przyjazne środowisku rozwiązanie. Węgiel powstaje wyłącznie z drzew liściastych, dzięki temu emituje minimalną ilość zanieczyszczeń. W odróżnieniu od brykietu wymaga jednak częstego dokładania. Jego cena waha się w okolicach 10 złotych za 2,5-kilogramowe opakowanie.

Oczywiście, jeżeli dopiero rozważają Państwo kupno grilla, przypominamy również o urządzeniach elektrycznych lub gazowych, które eliminują konieczność dokupywania jakiegokolwiek materiału opałowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1968 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-31
Mega szybko, sprawnie, na miejscu. Zapas grili maja wielki. Polecam każdemu. Chcialem grilla znacznie tanszego ale obsluga przekonala mnie do Broila.
2024-05-30
Super.
pixelpixel