+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Technologia promienników podczerwieni

Zasady działania będące jednocześnie korzyściami zastosowania lamp grzewczych podczerwieni (promienników ciepła)

1. Ogrzewanie ludzi i przedmioty bez bezpośredniego ogrzewania powietrza.

Podczerwień krótkofalowa emitowana przez lampy grzewcze (promienniki) przechodzi przez przestrzeń bez strat transmisyjnych i jest pochłaniana dopiero przez ludzi i przedmioty znajdujące się na jej drodze. Nie jest absorbowana przez powietrze. Przy ogrzewaniu konwekcyjnym ogrzewa się powietrze, które jako lżejsze w procesie krążenia zawsze unosi się do najwyższego miejsca w pomieszczeniu, gdzie staje się bezużyteczne. Przy ogrzewaniu promiennikami ciepło jest zawsze skierowane i skoncentrowane na poziomie ludzi i podłogi, czyli tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Ogrzane powietrze ucieka ku górze

Ogrzewanie promiennikami

Przy zastosowaniu promienników ciepło może być kierowane w dowolnym kierunku

 

2. Niespotykana wydajność.

Promienniki ciepła zamieniają energię elektryczną na ciepło z prawie 100% skutecznością - także w obiektach otwartych, wysokich i słabo izolowanych. Jest to dla innych systemów grzewczych nieosiągalne.

 

3. Natychmiastowe efek grzewczy.

Promienniki ciepła emitują ciepło już w sekunę po włączeniu. Nie trzeba czekać, aż obiekt zostanie "zagrzany" a ciepło "nagromadzone". W przypadku promienników jest to jak i wielogodzinne "przedgrzewanie" pomieszczeń zbyteczne, co jest z kolei charakterystyczne dla innych systemów. Po prostu włączamy promiennik ciepła w momencie wejścia do pomieszczenia.

 

4. Elastyczna kontrola termiczna w przestrzeni.

Ogrzewanie promiennikami ciepła nie jest zależne od ruchów mas powietrza, tak jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Energia podczerwieni jest emitowana tam, gdzie promiennik jest nakierowany i pochłaniana przez powierzchnię i osoby, na którą jest skierowany. Stwarza to możliwości tworzenia tzw. stref ciepła czyli ogrzewania miejs, gdzie przebywają ludzie, podczas gdy pozostała przestrzeń pozostaje nieogrzewana.

 

5. Płynne sterowanie mocą

Przy zastosowaniu potencjometrów (płynnych regulatorów mocy) istnieje możliwość płynnego sterowania mocą w zależności od panujących warunków. Płynne sterowanie mocy promienników ciepła umożliwia używanie jedynie cząstkowej wydajności urządzeń, a tym samym cząstkowego zużycia energii.

 

6. Zredukowane koszty działania i instalacji.

Podsumowując powyższe punktu można stwierdzić, że system ogrzewania promiennikami jest bezkonkurencyjny w miejscach, w których ludzie przebywają nieregularnie lub na określonej przestrzeni,

 

7. Łatwy montaż i obsługa bez konserwacji.

W promiennikach nie występują żadne ruchome części, silniki, nie ma konieczności wymiany filtrów lub smarowania. Nie tzreba zatem przeprowadzać żadnych okresowych prac konserwacyjnych. Jedynym zabiegiem konserwującym jest okresowe czyszczenie reflektorów (polegające na przedmuchani żarnika). Natomiast wymiana źródła ciepła - żarnika następuje 5000-7000 godzinach pracy.

 

8. Mobilność.

Promienniki są urządzeniami lekkimi, dzięki temu nadają się doskonale do montażu na przenośnych statywach, co zapewnia ich całkowitą mobilność. Dzięki temu promiennik może być przenoszony w różne miejsca, które moją być ogrzane, lub w których akurat będzie pracownik przebywać.

 

9. Czystość i ekologia.

Podczas pracy promienników nie występują uboczne produkty procesu ogrzewania, tak jak w przypadku urządzeń spalających paliwa. Podczerwień elektryczna nic nie dodaje do powietrza jak i nic nie pobiera z powietrza..

 

10. Aspekt zdrowotny.

- komfort cieplny uzyskiwany jest przy niższej temperaturze powietrza. Nie jest ono ani przegrzane ani przesuszone - oddychamy zawsze rześkim powietrzem.

- brak składnika UV szkodliwego dla skóry, niewielki udział światła nie jest drażniący dla wzroku

- krótkofalowe promienie podczerwone mają korzystny wpływ na nasz organizm i skórę, wykorzystuje się je w dermatologii, neurologii a także saunach

- nie występuje zjawisko skraplania pary wodnej na ścianach.

 

11. Bezpieczństwo.

Promienniki ciepła są całkowicie bezpieczne w eksploatacji:

- brak w nich otwartego ognia,

- brak ruchomych części, które mogłyby ulec zepsuciu

- Brak przewodów paliwowych

- brak produktów ubocznych spalania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1948 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Super.
2024-05-24
Dobry zakup. Polecam
pixelpixel