+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Grille Weber z serii Q

Grille z serii Q jak pełnoprawne urządzenia Weber  

 

Weber Q3200

 

W roku 2004 firma Weber postanowiła opracować nową formę grilla gazowego, ponieważ dostrzeżono, że klienci poszukują bardziej elastycznych, jeszcze łatwiejszych w przenoszeniu grilli gazowych.   Wyobraźcie sobie, że konstruujecie grill, który można brać ze sobą na wycieczki! Taka idea przyświecała firmie Weber na początku nowego tysiąclecia, gdy dział opracowywania nowych modeli postanowił sprawdzić, czy zdoła skonstruować zupełnie nową formę grilla gazowego. Zamiarem projektantów było stworzenie serii, która byłaby ukłonem w stronę bardziej zróżnicowanej grupy klientów, poczynając od lokatorów mieszkań z balkonem i pasjonatów zabierających ze sobą grill na czas podróży, po właścicieli domów, którzy woleli mniej skomplikowany model gazowy. W 2004 roku wprowadzono na rynek nową serię o nazwie Weber Q. Obecnie jest to jedna z najlepiej sprzedających się serii grillów gazowych firmy Weber.  

 

Q DLA KAŻDEGO

 

Pierwszy model Weber Q odpowiadał obecnemu modelowi średniej wielkości, czyli Weber Q2000. W roku 2004 skupiono się na opracowaniu prawdziwego przenośnego grilla gazowego. Miał być mały, lekki i kompaktowy. Od tamtej pory do serii dołączyło siedem kolejnych modeli, w tym dwa elektryczne. Firma oferuje całą gamę modeli od niewielkiego Weber Q1000, łatwego do wzięcia w podróż, po największy grill Weber Q 3200, który jest w zasadzie grillem przeznaczonym na tarasy i podwórka. Wszystkie te modele opierają się na tej samej zasadzie, ale różnią się wielkością, wysokością pokrywy, wbudowanymi elementami itd. Np. niektóre z nich mają poręczne stoliki boczne, które można składać w celu łatwiejszego przeniesienia urządzenia. Modele największe wyposażone są na stałe w wózek. Modele najmniejsze można ustawić wyżej dzięki stojakom. I choć najmniejsze z grillów przeznaczone są do użytku z jednorazowymi pojemnikami na gaz, można podłączyć je do dużej butli gazowej za pomocą zestawu regulacyjnego i użytkować na co dzień.  

 

CIEPŁO POŚREDNIE W MODELACH Q  

 

Wszystkie modele można łatwo rozpalić poprzez naciśnięcie przycisku. Potem trzeba tylko poczekać, aż żeliwny ruszt się nagrzeje i już! W zależności od modelu można kontrolować palnik(i) za pomocą jednego bądź dwóch pokręteł i regulować łatwo temperaturę, używając pokrętła regulatora. Mniejsze modele wyposażone są w pojedynczy palnik. Największe mają nawet dwa, ale na grillu Weber Q zawsze można piec w cieple pośrednim. W przypadku większych modeli należy wyłączyć palnik wewnętrzny, podczas gdy w małych wystarczy zmniejszyć ogień i wyłożyć mięso na ruszcie do pieczenia.  

 

WZORNICTWO WYTYCZAJĄCE NOWY KIERUNEK  

 

Tak jak w czasach, gdy George Stephen, założyciel firmy Weber, po raz pierwszy prezentował grill kotłowy, tak i teraz wzornictwo modelu Weber Q od razu przyciąga uwagę. Trudno się w nim dopatrzyć cech grillów gazowych, do których ludzie byli przyzwyczajeni: dużych, rzucających się w oczy amerykańskich grillów, tak wielkich, że dałyby radę wykarmić nie tylko rodzinę właściciela, ale i wszystkich sąsiadów. Takie grille używane są i dziś, ale obsypany nagrodami model Weber Q wyróżnia się unikalnymi cechami. Jest nowoczesny, lekki i innowacyjny. Zapewnia dużą elastyczność i łatwo go przenosić oraz przewozić. Wygląda dobrze zarówno na tarasie, jak i podwórku i balkonie, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Nowy kierunek wyznaczono grillom gazowym w roku 2004. Jest to kierunek odpowiadający ludziom, którzy chcą móc grillować w dowolnym miejscu i czasie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1935 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Dobry zakup. Polecam
2024-05-23
Sklep godny polecenia
pixelpixel