+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Co sprawia, że najlepszy grill gazowy to Weber?

Co sprawia, że najlepszy GRILL GAZOWY TO WEBER?  

 

 

Grille gazowe zyskały szczególną popularność w ostatnich latach ze względu na swoją funkcjonalność, wydajność i łatwość obsługi. Wszystkie duże modele grillów gazowych Weber opierają sią na tej samej filozofii i charakteryzują się tą samą wysoką jakością, co grille kotłowe, czego zatem można oczekiwać od grilla gazowego firmy Weber?  

 

 

Musimy cofnąć się do lat pięćdziesiątych, aby poszukać korzeni dzisiejszych grillów gazowych. Wszystko zaczęło się wtedy, gdy mama, tata i dzieci zaczęli systematycznie wyjeżdżać na weekend do letniego domku, wrzucali namiot do bagażnika bądź ciągnęli za samochodem przyczepę, wybierając się na rodzinne wakacje. Hołdując nowym zwyczajom, musieli dysponować jakąś metodą przygotowywania posiłków pod gołym niebem. Szybko stało się jasne, że rozwiązaniem dla wyjeżdżającej tu i tam rodziny byt grill gazowy. Na świecie zaczęty się pojawiać pierwsze grille gazowe. Interes rozwijał się szczególnie dobrze w latach siedemdziesiątych. Firma Weber również opracowała model grilla gazowego. Początkowo miał on okrągły kształt, tak jak firmowy grill kotłowy, ale okazało się, że kształt ten kojarzył się klientom z pieczeniem na węglu. Tak więc w późnych latach siedemdziesiątych firma Weber zaczęła rozwijać markę nowych grillów gazowych, które mogłyby zrewolucjonizować ten sektor.  

 

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA  

 

Ciągłe przypalanie żywności, kiepska dystrybucja ciepła i brak smaku typowego dla dań z grilla skutecznie tłumiły entuzjazm klientów, którzy jednak cenili łatwość użytkowania grilla gazowego. Z takimi oto problemami musiała zmierzyć się firma Weber. Wkrótce przystąpiono do realizacji planu. Oryginalny grill kotłowy Weber był zawsze w centrum rozwoju. Chodziło o przeniesienie stojącej za nim filozofii i zalet na   model gazowy. Bez kompromisów. Po szeroko zakrojonych pracach efekt końcowy zaprezentowano w 1985 roku. Był to nowy, prostokątny model Genesis®, na bazie którego opracowywano wszystkie kolejne modele i serie grillów gazowych Weber. Model ten wytyczył nowe standardy dla całego rynku grillów gazowych. Inżynierom z firmy Weber udało się znaleźć rozwiązanie problemów, z którymi borykało się wielu posiadaczy grillów gazowych. Rozwiązania te po dziś dzień charakteryzują grille gazowe Weber. Jednym z najważniejszych wynalazków działu projektowego Weber związanym z modelem Genesis® były szyny aromatyzujące Flavorizer Bars® - wygięte kawałki metalu ułożone nad palnikami. Wraz z nowo skonstruowanym systemem czyszczenia pomagały one zapobiegać przypaleniom, a także nadawały potrawom powszechnie znany i ceniony smak kojarzony z grillem węglowym. Gdy soki z pieczonych produktów kapały na gorące szyny, wytwarzała się niewielka ilość dymu, który nadawał jedzeniu tak pożądany „grillowy" smak. Obecnie wszystkie grille Weber wyposażone są w szyny aromatyzujące Flavorizer Bars®, nie trzeba zatem martwić się, czy potrawy na pewno będą miały smak pieczonych na grillu. Większość rozwiązań zastosowanych w pierwszym modelu Genesis® ciągle jest aktualna i znaleźć je można w nowo opracowanych modelach.  

 

 

WYSTARCZY NACISNĄĆ PRZYCISK  

 

Niemal 30 lat później grill gazowy jest bardziej popularny niż kiedykolwiek przedtem. Wielu użytkownikom sprawia radość możliwość rozpalenia grilla za pomocą jednego przycisku, z pominięciem zabawy z brykietem i rozpalaczem kominowym.    

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1990 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Bardzo dobry kontakt, szybka dostawa. Polecam sklep Grillcenter, a szczególnie Panie :))
2024-06-29
Ok
pixelpixel