+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Sklep Weber Wrocław

 

 

Grille gazowe Weber

 

Grille węglowe Weber

Grille elektryczne Weber

Akcesoria Weber

  

 

GrillCenter_Weber_World 

Sklep GrillCenter.com.pl jest Autoryzowanym sprzedawcą Weber World.

Jako partner firmy Weber posiadamy wszystkie grille gazowegrille węglowe, i akcesoria Weber oraz ponad 350mcałorocznej ekspozycji. Wszystkie prezentowane grille oraz akcesoria znajdują się w naszych magazynach. 

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego we Wrocławiu przy ul. Skarżyńskiego 36 (dawny terminal lotniska) oraz w Kunicach koło Legnicy przy ul. Czarnej 20 (przy drodze krajowej nr 94)

 

Historia firmy Weber

Wśród rozmaitych wynalazków stworzonych z myślą o przyrządzaniu potraw w plenerze, żadne chyba nie dorównują popularnością kulistym grillom węglowym. Myślimy „grill” – i od razu pojawia nam się przed oczami nieduża stalowa kula umieszczona na trzech nogach, wewnątrz której skwierczą smakowite steki.

Nie zawsze tak było. Choć trudno to sobie wyobrazić, do lat pięćdziesiątych XX wieku nikt nie słyszał o kulistych grillach. Grillowanie kojarzyło się bowiem z topornymi i mało wydajnymi konstrukcjami z cegły. Człowiekiem, który na zawsze to odmienił, rewolucjonizując kulturę grillowania na całym świecie, był Amerykanin George Stephen. Założyciel firmy Weber-Stephen, znanej dziś z produkowania najlepszych grilli pod słońcem.

Jak boja morska pokonała cegłę czyli historia „Sputnika”

George Stephen zawsze był pasjonatem grillowania. Jak każdy w tamtych czasach, zmuszony był do korzystania z grilla ceglanego. I, jak wielu ludzi, załamywał ręce nad jego licznymi wadami.  Otwarta, pozbawiona pokrywy konstrukcja grilla z cegły narażała potrawy na działanie wiatru, zaś duże rozmiary i ogromna masa nie pozwalały ruszyć go z miejsca. Stephena te niedogodności tak irytowały, że postanowił wziąć sprawy we własne ręce.

Wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków, lecz wynalazki potrzebują także szczęśliwych okoliczności, by móc powstać. W przypadku George’a Stephena okoliczności były wyjątkowo fortunne. W roku 1952 Stephen pracował jako spawacz w firmie Weber Brothers Metal Works, która produkowała boje wodne. Pewnego razu wziął do rąk dwie niezespawane połówki boi i po namyśle stwierdził, że... w sumie można by z nich sporządzić grilla.

 

Tak się zaczęło. Stephen wywiercił w boi otwory wentylacyjne, dosztukował stojak, jednej z połówek użył w charakterze paleniska, a drugiej jako pokrywy. W ten sposób powstał pierwszy grill kulisty w historii, który ze względu na mobilność oraz charakterystyczny wygląd został nieformalnie nazwany Sputnikiem. Stephen odkrył, że kulisty kształt znacznie poprawia cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz grilla, co przekłada się na większą wydajność i bardziej równomierne wypieczenie potraw.

Grille węglowe, gazowe i elektryczne czyli kuchenne rewolucje Webera

Ponieważ „Sputnik” zaczął zyskiwać coraz większą popularność, Stephen dokonał pewnych modyfikacji w urządzeniu i już w roku 1956 światło dzienne ujrzał grill węglowy mniej więcej w takiej postaci, jaką dziś doskonale wszyscy znamy.  Niebywały sukces projektu przyniósł pomysłowemu konstruktorowi na tyle dużą niezależność, że już w 1959 roku postanowił wykupić firmę Weber-Brothers. Do pierwszego członu nazwy dodał własne nazwisko i tak powstała Weber&Stephen Products Company, firma specjalizująca się w produkowaniu grilli.

 Pierwsze grille węglowe produkowane przez Weber&Stephen kosztowały majątek (około 50 ówczesnych dolarów), jednak miały na tyle wysoką jakość, że do dnia dzisiejszego ich wykonanie nie uległo znaczącym modyfikacjom. Charakterystyczna, zawsze niezawodna konstrukcja sporządzona z użyciem stali niskowęglowej, porcelanowa emalia, dodawane sukcesywnie do kolejnych modeli rozwiązania ułatwiające proces grillowania – wszystko to sprawia, że węglowe grille Webera do dziś uznawane są za najlepsze w swej kategorii.

Począwszy od wczesnych lat 70. firma rozszerza swą ofertę o linię grilli gazowych i elektrycznych, które, podobnie jak ich węglowi protoplaści, szybko podbijają serca entuzjastów grillowania. W latach 80. produkty Webera zaczynają zdobywać rynki poza granicami USA, a rok 1985 przynosi nowy rewolucyjny wynalazek marki: grill gazowy Genesis. Z kwadratową pokrywą wyposażoną w termometrbocznymi blatami roboczymi i wydzielonym miejscem na butlę z gazem, Genesis stał się wzorem dla większości dostępnych dziś na rynku grilli gazowych.     

Boja płynie dalej

Choć od śmierci twórcy, George’a Stephena, upłynęły już prawie 3 dekady, firma Weber wciąż przoduje na rynku grilli, będąc pod każdym względem wyznacznikiem najwyższej jakości połączonej z czułością na zmieniające się trendy. Od dwóch połówek boi do dzisiejszych inteligentnych grilli gazowych, które za pomocą aplikacji na smartfon przeprowadzają nas przez proces grillowania, droga była długa. A przecież wcale jeszcze się nie skończyła.  

 

 

 

Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową towaru, bez względu na to skąd jesteś, zamówienie złożone tego samego dnia do godziny 13:00 dostarczymy na następny dzień roboczy!

Dostarczamy w 24h do takich miast jak: Warszawa, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Olsztyn, Malbork, Suwałki, Gorzów, Słupsk, Koszalin, Zielona Góra, Legnica, Opole, Katowice, Kraków, Gliwice, Rzeszów, Lublin, Częstochowa, Radom i wiele innych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1935 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Dobry zakup. Polecam
2024-05-15
Wszystko ok. Sprawnie i profesjonalnie
pixelpixel