+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Historia firmy Weber

OD BOJI DO GRILLA

Niektóre z nich są zabawne, inne nietypowe – opowieści o wynalazcach i wynalazkach. Przykładem dla kategorii nietypowe był pomysł, aby z boji zrobić grill z pokrywą. George Stephen w ten właśnie sposób wynalazł pierwszy grill w kształcie kuli i wraz z licznymi późniejszymi modelami zrewolucjonizował najpierw amerykańską następnie światowa kulturę grillowania.

 

Zanim został wynaleziony grill w kształcie kuli, panowała „era“ cegły. W całej Ameryce powszechne było budowanie otwartych grilli z cegły. Oczywistą wadą tych „budowli” była ich nieruchomość, przy złej pogodzie np. deszczu z powodu braku pokrywy nie dało się z nich korzystać oraz faktu, iż często występowały wysokie płomienie. Dodatkowo przyjemność grillowania była obniżona, gdyż popiół osiadał się na mięsie czy ubraniu, natomiast jedzenie, które lądowało na talerzach było źle upieczone bądź spalone.

 

Weber Original KettleJako fan grillowania z wielkim zamiłowaniem do dobrego jedzenia i ojciec jedenastu dzieci George Stephen złościł się bardzo z powodu tych okoliczności, które ciągle utrudniały mu grillowanie. Jeśli np. zła pogoda zmuszała go schronić się pod jakimś dachem a płomienie jego otwartego murowanego grilla pozostawały bez kontroli.

 

 

 

 

PRZEŁOM NA WODZIE

Jednak George Stephen nie tylko złościł się na niewystarczające możliwości grilli z cegły, szukał również rozwiązania tego problemu. Po wielu eksperymentach w 1952 roku podczas rejsu na widok boji wpadł na pewien pomysł. Podzielił boję na 2 części i użył dolnej metalowej części jako kotła, do którego zamontował dodatkowo 3 nogi, dopasował górną część boji, która miała służyć za pokrywę. Tak oto powstał prototyp grilla w kształcie kuli, który pozwalał na kontrolę grillowanych potraw. Kamień węgielny dla © Weber-Stephen Products LLC został położony.

Przez ten nowy typ grilli „mistrz“ grillowania miał system, który mógł kontrolować. Aczkolwiek głównym celem Stephena nie była różnorodność, poprzez jego nowy wynalazek można było wybierać pomiędzy grillowaniem bezpośrednim i pośrednim. Obecnie światowej sławy Grill Weber w kształcie kuli zmienił w krótkim czasie wygląd amerykańskich ogrodów oraz stał się symbolem grillowania.

 

Nowa forma kultury grillowania

Po początkowym wahaniu nowy Grill w kształcie kuli został entuzjastycznie przyjęty, a grill z cegły stał się reliktem przed-nowoczesnej kultury. George Stephen natomiast założył © Weber-Stephen Products LLC i produkował profesjonalne grille. Przy tym podążał za 2 celami: Jego grille miały być nie tylko innowacyjne, ale też trwałe. W skrócie, poprzez wysokie standardy jakości zapewnić wykorzystanie go przez dziesięciolecia.

 

Seria sukcesu

Dziś ludzie na całym świecie używają grilli Weber. Nic dziwnego, gdyż w sumie w różnych przepisach chodzi o dwie rzeczy: pełnowartościowy smak i łatwe przygotowanie.

 

Wszechstronność dzięki pokrywie

George-Stephen Weber GrillTo właśnie wynalazkowi George Stephen’a zawdzięczamy dzisiejsze różnorodne możliwości przy grillowaniu. Odkrycie pokrywy otworzyło zupełnie nowy świat grillowania, w którym dzięki zastosowaniu pokrywy, grill można używać jako piec z termo obiegiem, natomiast potrawy są pieczone wolniej, łagodniej i można zastosować np. przy metodę pośrednią.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1925 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Wszystko Ok
2024-04-10
Wszystko OK
pixelpixel