+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Jaki grill węglowy wybrać?

Jeśli grill węglowy to tylko Weber!  

Rynek oferuje bardzo dużo różnych modeli grilli kotłowych. Wybór jest wprost przytłaczający. Jednak oryginał jest tylko jeden: to grill kotłowy Weber!. Co charakteryzuje prawdziwy grill firmy Weber?   Grill kotłowy stał się synonimem grilla w ogóle, stąd też większość z nas ma przed oczami grill kotłowy, myśląc o barbecue. Jest tak dzięki wynalazkowi pewnego człowieka, George'a Stephena, który w 1952 roku skonstruował pierwszy grill kotłowy i założył firmę Weber. Tak oto narodził się oryginalny grill kotłowy, a nasze wyobrażenie o tym, czym jest grill, zmieniło się na zawsze.  

 

GRILL I PIEC W JEDNYM

 

W latach pięćdziesiątych grill kotłowy był nowością. Ludzie nie byli przyzwyczajeni do widoku grilla z pokrywą! Ale to właśnie pokrywa rozpoczęła grillową rewolucję i sprawiła, że grill Weber jest czymś więcej niż zwykłą konstrukcją do pieczenia mięsa. Dzięki pokrywie i różnym metodom przyrządzania dań, które prezentujemy w tej książeczce, użytkownik dysponuje równocześnie grillem i piecem z wentylatorem. A ponadto jest on równie łatwy w obsłudze co zwykły piec. Jednak grill zapewnia bardziej soczyste rezultaty, a także apetyczne i kusząco wyglądające przypieczenia w formie ciemnych prążków. Jak to działa? Kluczem są powietrze i wilgoć otaczające grill, ponieważ automatycznie ograniczają one ryzyko przesuszenia pieczonych porcji, co skutkowałoby mało zadowalającym rezultatem. Posiadłszy umiejętność tworzenia przypieczonych prążków na mięsie bez ich przypalenia, na powierzchni potrawy można tworzyć nawet najbardziej apetyczne wzorki, które równie dobrze wyglądają, co smakują. I nigdy już nie wróci ochota do pieczenia w kuchni.    

 

SKONSTRUOWANY POD KĄTEM CAŁOROCZNEGO UŻYTKOWANIA

 

Grillowanie było dla George'a Stephena pasją. Uwielbiał grillować dla całej rodziny przez okrągły rok. Dlatego tak istotne było dla niego, aby wynaleziony grill był prosty w użyciu, łatwy do czyszczenia i aby można go było używać nie tylko latem, ale przez cały rok. Dlatego też grill kotłowy Weber wyposażony jest we własny opatentowany system czyszczenia.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1925 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-06
Super
2024-04-04
5/5
pixelpixel