Historia firmy Napoleon
Historia firmy Napoleon Gdy w 1976 roku emigrant Wolfgang Schroeter założył fabrykę stalowych ogrodzeń w kanadyjskim Barrie, nie spodziewał się, że w niedalekiej przyszłości jego firma osiągnie sukces na zupełnie innym polu. Przełom nastąpił, gdy Wolf Steel (tak na początku nazywała się firma Schroetera) wyprodukowała kuchenny piec węglowy.
Mimo dotkliwego niedoboru przestrzeni fabrycznej (piec został zmontowany w zakładzie o powierzchni zaledwie 95 m2), był to na tyle udany produkt, że Schroeter zaczął myśleć o przebranżowieniu się na produkcję urządzeń kuchennych.
Wizytówka Kanady
Wyprodukowanie pierwszego grilla z odpornymi na wysokie temperatury drzwiczkami ze szkła ceramicznego okazało się nie tylko pierwszym wielkim sukcesem firmy (w 1981 roku przebranżowionej na Napoleon Grills), ale też rewolucją w branży grilli gazowych. Mała manufaktura Schroetera szybko przeobraziła się najpierw w kanadyjskiego, a później w światowego lidera w produkcji grilli. Dziś grille Napoleona sprzedawane są do 34 krajów z Polską włącznie. Firma jest dumną wizytówką Kanady i doczekała się tytułu jednej z najlepiej zarządzanych kanadyjskich firm. W roku 2012 królowa Elżbieta II, w uznaniu zasług dla kanadyjskiego biznesu, uhonorowała Schroetera Diamentowym Medalem.
Jakość produktów źródłem sukcesu
By odgadnąć, co jest powodem tak wielkiego sukcesu firmy, wystarczy przyjrzeć się jej produktom. Wszystkie grille gazowe Napoleona charakteryzuje wysoki kunszt wykonania oraz dobór najlepszych materiałów. Zewnętrzne elementy, takie jak pokrywy, podstawy i ruszty producent obejmuje aż 15-letnią gwarancją, co samo w sobie jest wyznacznikiem jakości. Znakiem rozpoznawczym grilli Napoleona (i jednocześnie rozwiązaniem typowym wyłącznie dla urządzeń tej firmy) jest konstrukcja rusztu – jego żebra posiadają charakterystyczny falisty kształt. Dzięki temu masa rusztu jest większa niż w grillach innych firm - a większa masa to lepsza aborbcja ciepła, jego dłuższe trzymanie i wydajniejsza dystrybucja. Inne typowe dla Napoleona rozwiązanie polega na pochyłym ułożeniu palników tubowych, które przekłada się na lepszy przepływ gazu i wyrównanie ciśnienia.
Wszystkie grille gazowe Napoleona (oprócz podróżnego TravelQ) posiadają zintegrowaną szafkę na 11-kilową butlę z gazem oraz boczną kuchenkę, która w modelach wyższych (od serii XT począwszy) opiera się na niezwykle wydajnym palniku na podczerwień tworząc strefę wysokiej temperatury (tzw. Sizzle Zone).W serii SE dochodzi także palnik rożna na podczerwień, a także dodatkowe umilające użytkowanie akcesoria, jak na przykład zintegrowany otwieracz do butelek w bocznej półce. Natomiast serie Prestige i Prestige Pro to już istne grillowe petardy, bogate w funkcje, które zachwycą najbardziej wymagających koneserów plenerowego kucharzenia.
Oferta firmy obejmuje także cały asortyment niezbędników i innych niezawodnych, rewelacyjnie wykonanych akcesoriów. Kamienie do pizzy, płyty do smażenia, aromatyczne deski cedrowe, bloki z soli himalajskiej, na których można przyrządzić idealnie zasolone potrawy... Inżynierom Napoleona nie brakuje pomysłów na uszczęśliwienie pasjonatów grillowania. Ani na to, by z okazjonalnych użytkowników grilli uczynić pasjonatów.