+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2023-08-11

Co wyróżnia grille gazowe marki Broil King od tańszych grilli znajdujących się na rynku?

W naszym sklepie stacjonarnym jak i na platformach sprzedażowych i mediach społecznościowych bardzo często zadajecie nam pytanie „czym różni się grill gazowy marki Broil King od tańszych wersji marketowych grilli gazowych?”. W tym artykule postaramy się Wam przybliżyć kluczowe cechy grilli gazowych marki Broil King, które sprawiają, że grille te królują w świecie BBQ! Zapraszamy zatem do lektury!

W tej części artykułu obalimy mit, który przypisywany jest grillom gazowym wysokiej klasy, a mianowicie, że markowy grill gazowy ma wysoką cenę. Jeżeli spojrzymy przez pryzmat grilli gazowych, które wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, gdzie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, to tak naprawdę trudno jest określić czy dany grill gazowy posiada wysoką czy też niską cenę. W przypadku zastosowania wysokiej jakości odlewów aluminium, grubych rusztów żeliwnych, opatentowanych rozwiązań czy też unikalnego wyglądu zewnętrznego grilli, tak naprawdę nie możemy przypisać grillowi gazowemu określenia „drogi” czy też „kosztowny”. Wszystkie te cechy przekładają się bowiem na niebywałą trwałość, funkcjonalność jak i gwarancję urządzenia, którym ciężko dorównać!

Najważniejsze cechy grilli gazowych marki Broil King!

Grille gazowe marki Broil King tworzone są z pasji do grillowania przez wyspecjalizowany zespół już od 35 lat! Grille te produkowane są zarówno w Kanadzie jak i w USA zatem kolebki kultury grillowania BBQ! Pochodzenie ma tutaj bardzo duże znaczenie, bowiem pozwoli Wam dostrzec z jaką wielką pasją i zamiłowaniem do grillowania został stworzony każdy element grilla. Twórcy grilli gazowych pomyśleli o wielu detalach, które ułatwiają cały proces grillowania sprawiając, że jest ono jeszcze przyjemniejsze dla odbiorcy a nawet zamienia się w pasję! Grillowanie to nie tylko przygotowywanie posiłku, to również znakomita forma spędzenia czasu z rodziną i bliskimi, dlatego tak ważne jest, aby grillować przy najwyższej jakości sprzęcie, który nigdy Was nie zawiedzie!

1. Tworzenie grilli gazowych od podstaw

Poszczególne elementy grilli gazowych marki Broil King tworzone są od podstaw we własnej fabryce. Nie są one sprowadzane, lecz przygotowywane i poddawane obróbce właśnie w fabryce grilli gazowych marki Broil King. Nie można zaprzeczyć, że tworzone są one z ogromną precyzją i dbałością o szczegóły, jednak najważniejsze są zastosowane materiały, które gwarantują niesłychaną trwałość urządzeń ogrodowych, np. odlewy aluminium czy też stal szlachetna. Jest to pierwsza cecha, która odróżnia grille gazowe marki Broil King od innych tańszych wersji marketowych, a mianowicie tworzone są z wysokiej jakości materiałów przy zastosowaniu najnowszych technologii i przez profesjonalny zespół.

2. Dwustronne ruszty żeliwne

Dwustronne ruszty żeliwne to znak rozpoznawczy marki Broil King. Są one grube i solidnie wykonane. Odznaczają się ogromną trwałością oraz niesamowitą funkcjonalnością. Ruszty, tak jak wspomnieliśmy są dwustronne. Co to oznacza? Z jednej strony powierzchnia jest stożkowa, idealna do przygotowywania steków, druga strona natomiast jest rynienkowa. Podczas korzystania ze strony rynienkowej gromadzą się soki i marynaty w zagłębieniach, dzięki czemu odparowują one następnie do potrawy nadając jej odpowiedniej soczystości. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu będziecie mieć możliwość przygotowania praktycznie każdej potrawy. Wystarczy wybrać odpowiednią stronę rusztu i rozpalić grill!

3. Palniki Dual-Tube

Palniki Dual-Tube to opatentowane rozwiązanie stworzone przez markę Broil King. Jest to tzw. „tuba w tubie”. W rurze o większym przekroju została umieszczona rura o mniejszym przekroju. Dzięki takiemu rozwiązaniu gaz wprowadzany jest w turbulencję i równomiernie rozkładany na całej długości palnika. Pozwala to na uzyskanie jednakowej wysokości płomienia na całym palniku i to w jednym czasie! Jest to unikatowe rozwiązanie stosowane przez markę Broil King, którego nie znajdziecie, w żadnym grillu marketowym! Jakość sama w sobie!

4. Aromatyzery Flav-R-Wave

Osłony palników, inaczej nazywane również aromatyzerami, w przypadku grilli gazowych Broil King wykonane zostały ze stali szlachetnej. Są trwałe i bez problemu można je wyczyścić. Ich głównym zadaniem jest ochrona palników przed skapującym podczas procesu grillowania tłuszczem, marynatami oraz sokami. Dodatkowo odpowiedzialne są one za równomierne rozprowadzanie temperatury pod pokrywą piekarnika. Jak sama nazwa wskazuje aromatyzery wiążą się z powstawaniem jedynego w swoim rodzaju aromatu, który przenika do potraw nadając im niebywałego smaku i zapachu. W przypadku tańszych grilli gazowych, tworzonych przez inne marki, aromatyzery mogą być pokryte emalią, więc są tym samym trudniejsze w utrzymaniu czystości oraz mniej odporne na szkodliwe działanie skapujących soków i marynat. W grillach gazowych marki Broil King praktycznie 90% powierzchni pod rusztami pokryte jest aromatyzerami, aby uzyskać maksimum smaku z każdej skapującej kropli – w przypadku tańszych grilli aromatyzery (jeżeli występują) zajmują znacznie mniejszą powierzchnię pod rusztami w grillu gazowym, zatem i uzyskanie pożądanego aromatu jest tutaj trudniejsze.

5. Dostępność akcesoriów kompatybilnych z grillami gazowymi

W przypadku grilli gazowych znanej i cenionej marki Broil King występuje wiele akcesoriów, które z powodzeniem pozwolą przygotować wiele różnorodnych potraw na grillu. W zależności od serii grilli gazowych możecie zastosować wymiennie zamiast rusztu płytę dwustronną, która pozwoli Wam przygotować takie dania jak naleśniki, pancakesy, szatkowana cebula, placki ziemniaczane, drobne warzywa lub mięsa. Nie można zapomnieć również o systemie DO MORE, czyli systemie naczyń wymiennych, które również mogą zastępować część rusztu. I tutaj ponownie odniesiemy się do grilli gazowych marketowych, w których to ciężko jest dobrać odpowiednie akcesoria, aby mogły zastąpić część rusztu w grillu gazowym.

6. Dostępność części zamiennych

To już ostatni, ale bardzo ważny punkt naszego artykułu. Podczas zakupu grilli gazowych marketowych zawsze spotkacie się z problemem części zamiennych. Wystarczy drobne uszkodzenie, aby zepsuć całą atmosferę grillowania i co wówczas? Szukamy części zamiennych. Niestety, ale w większości przypadków grille zakupione w markecie nie będą miały możliwości dokupienia elementów zastępczych. Inaczej jest w przypadku grilli gazowych renomowanej marki Broil King. Tutaj możecie być pewni, że nawet maleńka śrubka jest możliwa do nabycia w marce Broil King. Nie musicie się martwić o części zamienne! Mało tego producent gwarantuje bardzo długą, selektywną gwarancję na poszczególne podzespoły. Teraz możecie spać spokojnie! Wasz grill będzie zawsze w dobrych rękach!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1990 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Ok
2024-07-03
Wszystko sprawnie, produkt bardzo solidnie zapakowany i w bardzo dobrej jakości.
pixelpixel