+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Jak działa maszyna do piwa?

Jak działa maszyna do piwa?

Maszyna do piwa to jedno urządzenie, obejmujące trzy odrębne procesy: fermentację, filtrację i butelkowanie. Ta metoda warzenia piwa została opracowana przez profesjonalnych browarników, którzy dodatkowo zajmują się projektowaniem i konstruowaniem mini browarów, i którzy doskonale znają się na tej sztuce. Stworzyli oni mieszanki piwne dla tych, którzy chcą szybko uwarzyć doskonałe piwo w domu bez zbędnego przygotowania, z wyjątkiem dolewania wody do zbiornika. Zbiornik w naszej maszynie jest całkowicie szczelny i chroni zawartość przed dostaniem się powietrza i czynników zewnętrznych.


Proces warzenia piwa

Produkcja piwa, zwłaszcza w warunkach domowych, była skomplikowanym procesem, który wcześniej był realizowany poprzez wiele skomplikowanych czynności. Zastosowanie coraz nowocześniejszych rozwiązań i materiałów oraz ciągłe doskonalenie technologii w maszynie do piwa skomplikowaną i męczącą sztukę zmieniło w naprawdę łatwy i prosty proces składający się z trzech etapów.

Do szczelnej beczki maszyny do piwa należy wlać wodę.
Do środka od razu wsypać przygotowaną naturalną mieszankę piwną.
Zamknąć maszynę do piwa i czekać od 7 do 10 dni. (Tak, oczekiwanie jest najtrudniejszą częścią całego procesu.)

Najważniejsza część naszego systemu warzenia piwa to specjalnie wyprodukowane dla naszej firmy, naturalne mieszanki piwne, które stworzone zostały przez naukowców i inżynierów piwowarstwa - tych samych, którzy stworzyli system mini wytwórni piwa. W maszynie do piwa zmontowany został zawór redukcji ciśnienia, który utrzymuje je na stałym poziomie. Jest także zintegrowany przyrząd do dopełnienia dwutlenku węgla i system butelkowania piwa. Całą resztę pracy maszyna do piwa wykonuje sama, dlatego warzenie piwa w domu staje się łatwe i nieskomplikowana. Na koniec procesu można dodać do naturalnie powstałego, dododatkową ilość dwutlenku węgla, używając dołączone naboje. Teraz będzie można wlać sobie świeże, gazowane piwo z pianką prosto z beczki.

Fazy dojrzewania piwa

Etap pierwszy - fermentacja.
Zasadniczo proces dojrzewania piwa składa się z dwóch etapów. Pierwsza faza nazywana jest fermentacją i rozpoczyna się natychmiast po włożeniu mieszanki piwnej oraz drożdży do beczki i jej szczelnym zamknięciu. Następnie przez okres od trzech do pięciu dni najlepiej przechowywać maszynę do piwa w temperaturze pokojowej. Podczas, gdy mieszanka piwna w maszynie do piwa fermentuje, nie zaleca się dodawania dwutlenku węgla, może to spowodować zwolnienie procesu fermentacji. W kolejnej fazie dwutlenek węgla zaczyna wydzielać się w sposób naturalny.
Wskazówka: aby uzyskać najlepsze wyniki, w trakcie fermentacji maszynę do piwa należy przechowywać w temperaturze 20-23 stopni Celsjusza.

Etap drugi - filtracja.
Kolejny etap to filtracja. Zaczyna się pomiędzy trzecim a piątym dniem procesu produkcji piwa. W tym czasie faza przygotowywania piwa musi zmienić temperaturę i maszynę do piwa należy wstawić do lodówki, ponieważ w chłodnym otoczeniu proces filtracji zachodzi dużo szybciej. Faza ta trwa od 4 do 5 dni, naturalnie wytworzony dwutlenek węgla zostaje absorbowany przez ciecz i zaczyna się proces filtracji.

Wskazówka: gdy podczas naturalnego wydzielania się dwutleneku węgla piwo przechowywane jest w niższej temperaturze, filtruje się znacznie szybciej i efektywniej absorbuje dwutlenek węgla. Należy przechowywać piwo w temperaturze 1–4 stopni Celsjusza. Niska temperatura zatrzymuje proces fermentacji i pozwala piwu się wyklarować.

Można również wpływać na smak piwa podczas procesu filtracji dodając dwutlenek węgla. Można to zrobić po zakończeniu procesu warzenia piwa (ale nigdy przed) - otrzyma się wówczas oczekiwany poziom bąbelków w piwie.

Uwaga: Należy unikać wysokiego ciśnienia w beczce. Niebezpieczne ciśnienie, większe niż 20psi zaznaczono na manometrze na kolor czerwony.

Maszyna do piwa – to proces biologiczny

W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu, nasza maszyna do piwa daje Ci wolność, gdy proces warzenia piwa dojdzie do końca. Produkując piwo zdobywa się doświadczenie, przechodzi do kolejnych mieszanek piwnych, zmienia strategię swojej produkcji, wszystko po to aby osiągnąć naprawdę unikalny i zadowalający rezultat.

Proces warzenia piwa z maszyną do piwa może być bardzo prosty i twórczy - wszystko zależy do Ciebie. Natomiast fakt, że można całkowicie kontrolować swój własny proces warzenia piwa, jest tylko jedną z wielu zalet maszyny do piwa. Jest to po prostu najlepszy sposób na produkcję piwa w domu, w całkowicie zamkniętym systemie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1990 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-30
Produkt OK, czas realizacji za dlugi
2024-06-23
Wszystko bardzo profesjonalnie
pixelpixel