+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Promienniki panelowe

CZYM JEST TECHNOLOGIA PANELI GRZEWCZYCH?

Rosnące koszty ogrzewanie skłaniają do poszukiwania tańszych i efektywniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Proszę zapoznać się z możliwościami jakie otwiera przed Państwem tanie, efektywne i zdrowe ogrzewanie podczerwienią. Energooszczędność i przyjazność środowisku. Energia elektryczna zamieniona w odpowiedni sposób na falową energię ciepłną sprawia, że ogrzewanie elektryczne może być bardzo tanie!!!

 

Nabywając panel grzewczy podczerwieni przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię porzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bez ogrzewania powietrza bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła.


Odczuwany komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzieki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzieki obniżce temperatury podnosi sie wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.


Stary piec kaflowy - najlepsze porównanie

Żadne inne urządzenie nie ma tak dobrej reputacji jak "stary piec kaflowy". Coś musiało w tym być, coś co się czuło, ale nie umiało się tego opisać. Co stanowiło o przytulnym ciepłe pieca kaflowego:


chłodne, nieruchome i dzięki temu wole od kurzu powietrze oraz ciepłe ścinany.


W odpowiedni sposób umiejscowiony piec kaflowy stał zawsze przy wewnętrznej ścinanie w taki sposób, że mógł emitować ciepło w równym stopniu na wszystkie ściany. Silna emisja ciepła pieca ogrzewała strony wewnętrzne ścian, podnosząc temperaturę ich powierzchni pozostawiając jednak powietrze w pomieszczeniu chłodnym.


Badania naukowe dowodzą, że osoby w pomieszczeniu w którym temperatura powietrza wynosi 50 st. C, a ściany są chłodne marzną niesamowicie, podczas gdy przy temperaturze 10 st. C. ale ciepłych ścianach pocą się.

promienniki ciepła

Oszczędności:

 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca
 • elegancja i funkcjonalność


Pomiar kosztów ogrzewania w pomieszczeniu mieszkalnym - budownictwo z roku 2006, mieszkanie narożne na ostatnim piętrze, bezpośrednio pod dachem, kubatura pokoju 23 m.sześć. zastosowany panel 700 W (30,4 W / m.sześć) - proszę kliknąć w celu powiększenia :


promienniki podczerwieni

Koszt ogrzewanie w miesiącu listopadzie wyniósł 7 PLN!!!

 

Zużycie prądu od dnia: 01.10.2011 do dni 20.02.2012 (dzień aktualizacji): 247 kWh

 

Koszt ogrzewanie od dnia: 01.10.2011 wynosi: 247 kWh x 0,6 PLN = 148 PLN (29 PLN / mieś).


Bardzo ważne: najlepsze efkety oszczędności uzyskujemy kiedy stosujemy nadmiar mocy - wówczas mocniejsze panele szybciej uzyskują zadaną temperaturę i szybciej się wyłączają. Zakup paneli jest jednorazowy, a oszczędności uzyskujemy w horyzoncie całego życia.


Zalety:

 • Energooszczędność

  Uzyskuje sie dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%.

 • Ekonomia

  Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja.

 • Ekologia

  Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin.

 • Wellness

  Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne ciepło.


Nasza wskazówka dla Państwa:


promienniki podczerwieni


Problem pleśni i grzybów

Bardzo duża ilość mieszkań i domów w Polsce dotknięta jest problemem pleśni oraz grzybów na ścianach. Pleśń powstaje najczęściej przez wilgoć na zbyt chłodnych ścianach.

 

Wielu mieszkańców nie spostrzega tego problem, gdyż często dochodzi do rozwoju pleśni w zastawionych kątach ścian bądź za meblami. A pleśń jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Aby skutecznie jej zapobiegać należy zatem zadbać o równomierne ciepło w pomieszczeniu. Przede wszystkim nie można dopuścić do sytuacji wilgotnych i zimnych kątów. Największym problemem jest ogrzewanie konwekcyjne. Ogrzewa ono tylko powietrze, które gromadzi się pod sufitem a dopiero ochłodzone opada niżej i na poziomie podłogi wraca w procesie cyrkulacji do kaloryfera. Wadą tego jest to, że powietrze dopóki jest ciepłe znajduje się wysoko, gdzie jest bezużyteczne, na poziom podłogi spływa dopiero wtedy, kiedy ulegnie ochłodzeniu. Transportuje dodatkowo w procesie cyrkulacji kurz. Skutkuje to tym, że ściany znajdujące się naprzeciwko kaloryfera pozostają zimne i wilgotne. Stwarza to idealne warunki dla rozwoju pleśni.

 

Podsumowując, przy ogrzewaniu konwekcyjnym powietrze pozostaje ciepłe i suche, ściany natomiast chłodne i częściowo wilgotne.

 

Całkiem inaczej wygląda sytuacja w przypadku ogrzewania podczerwienią (falami ciepła). Powietrze nie zostaje ogrzane, natomiast ściany, osoby i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Dzięki zgromadzonemu w taki sposób ciepłu zapewniona jest równomierna temperatura w pomieszczeniu, a jednocześnie ciepłe i suche ścinany. Dla pleśni nie zostają stworzone przyjazne warunki do rozwoju. Wietrzenie nie doprowadza do wychłodzenia pomieszczenia, ściany pozostają długo ciepłe a dodatkowo oddają skumulowane ciepło do pomieszczenia.

 

Ogrzewanie podczerwienią oznacza: brak pleśni, mniej reumatyzmu, lepszy mikroklimat w pomieszczeniu, mniej bólów nadgarstków, mniej problemów z oddychaniem oraz niższe koszty ogrzewania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1949 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Polecam produkty spełniają oczekiwania i wykonane są na wysokim standardzie.
2024-05-28
.
pixelpixel