+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2017-08-01

SPOSÓB NA OCHŁODĘ W UPALNE DNI

W upalny dzień, każdy marzy o chłodnym napoju lub lodach. We własnym domu to żaden problem – wystarczy tylko sięgnąć do lodówki lub zamrażarki. Co jednak zrobić, gdy wybieramy się z rodziną lub przyjaciółmi na plażę lub do lasu? Wtedy jedynym rozwiązaniem okazuje się nieduża, ale bardzo praktyczna lodówka turystyczna. Aktualnie można wybierać pomiędzy modelami działającymi w oparciu o elektryczny system chłodzenia oraz lodówkami na specjalne wkłady chłodzące. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety i przed zakupem warto dowiedzieć się, co oferują poszczególne typy lodówek turystycznych.Turystyczne lodówki na wkładyLodówki turystyczne na wkłady mrożące to technicznie rzecz biorąc duże termosy, które izolują zawartość od wysokich temperatur zewnętrznych. Elementem odpowiedzialnym za chłodzenie są tutaj specjalne wkłady mrożące, które mają postać wytrzymałych pojemników napełnionych cieczą lub żelem o bardzo dużej pojemności cieplnej. Przed użyciem wkłady mrożące należy schłodzić w zamrażarce domowej i przełożyć do lodówki turystycznej tuż przed wyjazdem. Na rynku dostępne są zarówno nieduże, poręczne modele (np.lodówka turystyczna 10L na wkłady ATLANTIC), jak i spore pojemniki, w których można przenosić zapas napojów czy żywności dla dużej grupy osób (np. Lodówka turystyczna na wkłady ICEBERG 42L). Zaletą lodówek na wkłady mrożące jest z pewnością całkowita niezależność od źródeł zasilania – dzięki temu można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Wadą jest to, iż wkład mrożący z czasem się ogrzewa, co powoduje, że czas skutecznego mrożenia takiej lodówki to około 8-12 godzin. W przypadku jednodniowych kempingów, wycieczek czy wypraw na plażę jest to wynik bardzo dobry, ale lodówka turystyczna na wkłady nie nadaje się do zabezpieczenia żywności przed psuciem na długich, urlopowych biwakach. Jest za to idealnym narzędziem, aby zanieść na piknik zmrożone napoje czy lody, bez obawy, że rozpuszczą się zanim jeszcze osiągniemy cel.Lodowka-turystyczna-10L-na-wklady-ATLANTIC-441_1

Lodowka-turystyczna-na-wklady-ICEBERG-42L--465_1Elektryczne lodówki turystyczneElektryczne lodówki turystyczne mogą chłodzić żywność tak długo, jak tylko podłączone są do zasilania i to ich podstawowa przewaga nad lodówkami na wkłady. Problemem jest jednak konieczność zapewnienia im odpowiedniego źródła prądu – np. lodówka turystyczna 12V, 30L EPS TRISTAR zasilana jest z 12V gniazda zapalniczki samochodowej, podczas gdy bardziej zaawansowana lodówka Smart Cooler Electric 12V/230V 25L może być podłączona także do gniazdka 230V. W przypadku samochodów ciężarowych i autokarów, w których znajduje się instalacja 24V, potrzebny jest dodatkowo specjalny transformator 24V/12V. Z taką lodówką nie wybierzemy się na plażę, czy szczyt góry – świetnie za to sprawdzi się w samochodzie i na kempingu.

Lodowka-turystyczna-12V-30L-EPS-TRISTAR-485_1

Lodowka-Smart-Cooler-Electric-12V-230V-25L-457_1Jaką lodówkę turystyczną wybrać?Jeżeli potrzebna jest prosta, łatwa w obsłudze i ekonomiczna lodówka turystyczna, która służyć ma do chłodzenia napojów na działce, wycieczce czy podczas pikniku w lesie, to najlepiej zdecydować się na model chłodzony wkładami. Lodówka elektryczna to rozwiązanie zarezerwowane głównie dla osób podróżujących samochodem i miłośników długich kempingów. Dobór pojemności w obu przypadkach zależny jest od konkretnych potrzeb i liczebności grupy, w jakiej zwykle wybiera się na wycieczki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1998 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Ok
2024-06-30
Produkt OK, czas realizacji za dlugi
pixelpixel