+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
Nowość Polecany

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King - 824253SDWPL

 • Grill Royal 320 Shadow Broil King wykonany został w eleganckiej, czarnej odsłonie. Wewnątrz grilla znajdują się 3 palniki Dual-Tube oraz dwa masywne, dwustronne ruszty żeliwne. Fantastyczna propozycja, aby rozpocząć swoją przygodę z grillowaniem.
Kod produktu: 824253SDWPL
2 699,00 zł
/ szt.
ZOBACZ TEN PRODUKT NA ŻYWO, sprawdż gdzie jesteśmy

Produkty marki Broil King zachwycają innowacyjnymi rozwiązaniami, wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem materiałów najwyższego gatunku.

Producentem grilli gazowych Broil King jest firma Onward Manufacturing Company Limited (OMC), która powstała w 1906 r. w Kanadzie. W ciągu 30 lat firma OMC stała się światowym liderem w produkcji grilli gazowych, natomiast marka Broil King uzyskała niepodważalną renomę wśród odbiorców.

Marka Broil King oferuje nie tylko grille wyjątkowej jakości wykonane z amerykańskiej stali, ale także części zamienne do nich, jak i szeroki wachlarz akcesoriów, które sprawiają, że grillowanie jest jeszcze przyjemniejsze.

Wybierając markę Broil King stawiasz na jakościowy i bezpieczny produkt, który pozwoli nie tylko na przygotowanie wspaniałych grillowanych potraw, ale również stanie się formą spędzenia czasu na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi.

Dzięki tej renomowanej marce wyposażysz swój ogród w urządzenie i akcesoria, które posłużą Ci przez wiele lat. Stały rozwój marki sprawia, że możemy spotkać na rynku co rusz nowe akcesoria oraz dodatki, które powodują, że grillowanie staje się nie tylko kulinarnym doświadczeniem, ale także niesamowitą przygodą pozwalającą na odkrycie nowych smaków. Produkty marki Broil King tworzone są z pasją i najwyższą dbałością o każdy szczegół, a co najważniejsze z tradycją i doświadczeniem przekazywanymi przez lata. Za sprawą marki Broil King każdy może zostać prawdziwym Grill Masterem.

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King - 824253SDWPL

Marzysz o wyjątkowo smacznych i idealnie wypieczonych potrawach stworzonych we własnym ogrodzie? Chciałbyś uzyskać spektakularny efekt grillowania? Mamy dla Ciebie absolutną Nowość – grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King. Dobrze znany model grilla gazowego Royal 320 Broil King został udoskonalony i otrzymał nową pokrywę, która wcześniej zdobiła grille gazowe z serii Monarch. Pokrywa ta jest dużo wyższa od poprzedniej oraz został w nią wbudowany większy termometr z logiem marki Broil King, dzięki czemu elegancko i stylowo się prezentuje. Dodatkowo, dzięki większej obszerności piekarnika grilla można zamontować w nim zestaw rożna obrotowego jak i akcesoria pozwalające przygotować jeszcze więcej znakomitych potraw przy pomocy rożna obrotowego - co nie było możliwe w starszej wersji grilla gazowego Royal Broil King. To nie koniec jednak udoskonaleń jakie możesz znaleźć w nowym grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King. Palniki Dual-Tube to kolejne udogodnienie, które sprawia, że grill osiąga jeszcze wyższe temperatury, co przedkłada się na stopień wypieczenia potraw, równomierność nagrzewania się rusztów żeliwnych oraz szybkość całego procesu grillowania. To niezwykłe urządzenie skrywa w sobie ogromną moc, którą widać podczas grillowania.

GrillCenter - Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King

Zewnętrzna część grilla została wykonana w wyjątkowym czarnym, matowym kolorze. Kolor czarny mat widnieje zarówno na pokrywie, półkach, przednim panelu sterowania jak i na zamykanej szafce grilla gazowego, do której bez problemu zmieści się 11 kg butla gazowa.

Jeżeli jesteś początkującym entuzjastą grillowania lub chciałbyś rozwinąć swoje kulinarne pasje, to jest to grill stworzony właśnie dla Ciebie. Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King przygotuje prawdziwą kulinarną ucztę i to w zaledwie kilka chwil, bowiem rozgrzewa się do spektakularnych temperatur, a i powierzchnia grillowa jest całkiem spora.

Piekarnik Therma Cast - jakość i precyzja wykonania

Piekarnik w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King składa się z dwóch elementów, z pokrywy oraz z dna piekarnika Therma-Cast wykonanego z odlewu aluminium.

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King

Pokrywa – co w sobie skrywa?

Patrząc na grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King pierwsze, na co zwrócimy uwagę to zmieniona pokrywa grilla. Jeżeli chodzi o materiał - pokrywa w dalszym ciągu jest wykonana z odlewu aluminium, jednak zmieniony został design oraz kolor pokrywy. W grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King zastosowano pokrywę, która była wcześniej jedynie w grillach gazowych Monarch (wyższa seria grilli gazowych marki Broil King). W odpowiedzi na potrzeby Klientów oraz najnowsze trendy, zmieniony został również kolor pokrywy – czarny mat – Shadow. Aluminiowa pokrywa piekarnika posiada powłokę ze stali pokrytą emalią porcelanową.

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil KingGrill gazowy Royal 320 Shadow Broil King

Dno piekarnika Therma Cast i jego konstrukcja

Odlew aluminium to materiał bardzo wysokiej jakości, z którego zostało wykonane dno piekarnika grilla gazowego Royal 320 Shadow Broil King. Materiał ten doskonale chroni przed ubytkiem ciepła, jak i odporny jest na rdzewienie. Całe dno piekarnika zostało wykonane z jednego fragmentu odlewu, nie posiada nadmiernych szczelin, dzięki czemu nie przedostaje się do wnętrza piekarnika zimne powietrze. Liczba otworów została również ograniczona do minimum, aby uzyskać wewnątrz piekarnika jak najwyższą temperaturę. Odlew aluminium gwarantuje równomierne utrzymanie temperatury na całej długości piekarnika, dzięki czemu grill bardzo dobrze się wygrzewa.

Nie ma znaczenia czy będziesz grillować w zimniejsze miesiące, czy też w te ciepłe. Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King będzie uzyskiwał zawsze wysokie temperatury wewnątrz piekarnika, a Ty będziesz mógł cieszyć smakiem idealnie wypieczonych potraw o każdej porze roku!

Przedni panel – 3 pokrętła główne - co się zmieniło?

Przedni panel, wykonany ze stali szlachetnej, również został ulepszony i pokryty czarną farbą proszkową. Na panelu znajdują się 3 główne pokrętła, które umożliwiają sterowanie palnikami Dual-Tube. Za precyzyjne dostarczenie gazu do palników odpowiadają zawory Linear-Flow z kontrolą pokręteł 180 stopni. Wszystko tworzy kompatybilną całość, a wszystko po to, aby grillowanie było przyjemne i udane za każdym razem.

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil KingPokrętła w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King

Palniki Dual-Tube - udoskonalenie, które pozwala przygotować na grillu jeszcze więcej

Tutaj następna nowość – w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King zastosowano palniki Dual-Tube, które wcześniej montowane były w wyższych seriach grilli gazowych Broil King. Palniki Dual-Tube przyczyniają się do lepszego, szybszego oraz bardziej równomiernego nagrzewania się dwustronnych rusztów żeliwnych oraz całego piekarnika grilla Therma-Cast.
W grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King znajdują się 3 główne palniki Dual-Tube o łącznej mocy 8,8 kWh. Każdy palnik sterowany jest za pomocą oddzielnego pokrętła, dzięki czemu podczas grillowania pośredniego można odpalić skrajne palniki, aby uzyskać spektakularne efekty. Idealne rozwiązanie podczas grillowania potraw metodą low&slow jak np. pulled pork, brisket czy żeberka.

Palniki Dual-Tube to tzw. „tuba w tubie”. W rurze o większej średnicy umieszczona została rura o mniejszej średnicy. Zabieg ten ma na celu wprowadzenie gazu w turbulencje, co przekłada się na uzyskanie takiego samego ciśnienia gazu na całej długości palnika oraz optymalną mieszankę gazu i tlenu. Palniki Dual-Tube zostały wykonane z grubszej stali nierdzewnej niż w tradycyjnym palnikach tubowych i ważą o 44% więcej od nich. Gwarancja palników wynosi aż 5 lat.  Wewnątrz każdego palnika Dual-Tube znajdują się dwa rzędy płomieni (czyli łącznie 6 rzędów przy 3 palnikach Dual-Tube). Po obu stronach palnika Dual-Tube utworzono aż 120 portów, którymi wydostaje się płomień. Taka moc, pozwala osiągnąć naprawdę wysoką temperaturę wewnątrz piekarnika grilla – idealną do obsmażenia steków i nie tylko! Więcej na temat palników Dual-Tube znajdziecie tutaj.

Dwustronny i mocny ruszt żeliwny - co na nim przygotujesz?

Ruszty żeliwne marki Broil King pozwalają uzyskać znakomite efekty grillowania, a to za sprawą swojej masy oraz konstrukcji. W grillach gazowych Royal 320 Shadow Broil King ruszty są dwustronne. Co to oznacza? Z jednej strony ruszt posiada konstrukcję stożkową, z drugiej zaś rynienkową. Strona stożkowa idealnie nadaje się do grillowania większości dań, w tym steków czy też kurczaka. Powierzchnia, która od dołu odbiera ciepło przekazuje je na sam szczyt rusztu i z kolei oddaje grillowanej potrawie, dzięki czemu na każdym kawałku grillowanego mięsa znajdziecie nic innego jak diamentowy wzór. Strona rynienkowa z kolei umożliwia grillowanie potraw bardziej bogatych w tłuszcz lub potraw, w których chcemy uzyskać wysoką soczystość dania. Idealnie sprawdzi się także do grillowania delikatnych potraw takich jak np. ryby. Rynienki znajdujące się w ruszcie odpowiedzialne są za odprowadzanie tłuszczu i nadmiaru soku skapującego podczas procesu grillowania. Część soków odparowuje z rynienek do grillowanych potraw, natomiast pozostała część skapuje na aromatyzery, skąd w postaci dymu bbq trafia z powrotem do potrawy nadając jej unikatowych walorów smakowych i zapachowych.

Odległość pomiędzy poszczególnymi żeberkami w ruszcie żeliwnym jest niewielka, co również przekłada się na stopień wypieczenia potraw, jak i odległość ta zapobiega spadaniu na dno piekarnika mniejszych kawałków mięsa.

Dwustronny ruszt żeliwny w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King ma wymiary 55 x 36,5 cm i jest to powierzchnia, która pozwoli na przygotowanie kliku potraw w tym samym czasie. Ruszt w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King został podzielony na 2 części, dzięki czemu jednocześnie można korzystać zarówno ze strony rynienkowej jak i stożkowej podczas przygotowywania potraw.

Ruszt żeliwny w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King

Górny ruszt z prętów ze stali pokrytej spiekiem chromu ze ścianką z tyłu to dodatkowa powierzchnia, która pozwoli na przygotowanie większej ilości potraw podczas grillowania. Na górnym ruszcie do podgrzewania można podpiekać bułki do burgerów jak i warzywa, które chcemy, aby pozostały soczyste. Jest to także miejsce, na którym możecie podgrzać lub też odłożyć potrawy, aby nie uległy nadmiernemu podpieczeniu na głównym ruszcie. Górny ruszt do podgrzewania ma wymiary 54 x 29,5 cm.

Górny ruszt do podgrzewania

Aromatyzery Flav-R-Wave – czyli gwarancja smaku i aromatu

Element grilla, który niewątpliwie zasługuje na uznanie – Aromatyzery Flav-R-Wave, wykonane ze stali szlachetnej. Aromatyzery to inaczej osłony palników. Chronią palniki przed skapującym tłuszczem oraz sokami, równomiernie rozprowadzają ciepło po całej powierzchni piekarnika jak i odparowują soki, które z powrotem wracają do potrawy w postaci dymu bbq nadając im niespotykanego smaku i aromatu. Aromatyzery Flav-R-Wave (3 sztuki) w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King znajdują się pod rusztem, tuż nad palnikami, dlatego podczas otwierania pokrywy grilla doskonale chronią grill przed nadmierną utratą ciepłego powietrza – zapobiegają efektowi komina. Dzięki nim zużycie gazu jest znacznie mniejsze, a Ty za każdym razem możesz rozkoszować się smakiem idealnie wypieczonych potraw.

Szafka mieszcząca 11 kg butlę gazową - estetyka przede wszystkim

W grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King znajdziesz przestronną szafkę, która posiada drzwi i otwierana jest od przodu za pomocą stalowego uchwytu. Wewnątrz szafki bez problemu zmieści się 11 kg butla gazowa – wózek posiada bardzo solidną konstrukcję. Wymiana butli gazowej, dzięki takim rozwiązaniom, trwa zaledwie kilka chwil. W zestawie z grillem znajduje się także reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV i wąż gazowy mocowany fabrycznie.

Szafka mieszcz%u0105ca 11 kg butl%u0119 gazow%u0105Szafka mieszcząca 11 kg butlę gazowąTacka na skapujący tłuszcz - szybkie usunięcie pozostałości po grillowaniu

W grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King nie może oczywiście zabraknąć standardowych udogodnień takich jak tacka na skapujący tłuszcz. Podczas grillowania tłuszcz oraz soki, które nie zdążyły odparować do potrawy skapują do tacki umieszczonej w dolnej komorze grilla. Tackę można szybko i wygodnie wyczyścić – wykonana została ze stali szlachetnej, dlatego można ją również myć w zmywarce. Do tacki, aby skrócić czas czyszczenia, można umieścić jednorazową tackę ociekową, którą należy opróżnić i wymienić po każdym grillowaniu.

Termometr wbudowany w pokrywę grilla - precyzyjne określenie temperatury

Analogowy termometr Accu-Temp został również zmieniony w tym modelu grilla. Jest on teraz większy i posiada większe logo Broil King, dzięki czemu prezentuje się naprawdę elegancko oraz stylowo. Zakres temperatury termometru to od 0 do 375°C. Dzięki niemu bez otwierania pokrywy szybko i wygodnie określisz temperaturę panującą wewnątrz piekarnika grilla.

Termometr wbudowany w pokrywę

Półki boczne - dodatkowa powierzchnia podczas przygotowywania potraw

W grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King obydwie półki się składają. Zostały one wykonane z żywicy odpornej na warunki atmosferyczne. Zakończenie półek z kolei wykonane zostało z twardego tworzywa sztucznego z haczykami na akcesoria. Haczyki umożliwiają odwieszenie narzędzi do grillowania takich jak łopatka, szczypce lub pędzelek.
Półki boczne pozwolą natomiast na odłożenie półmisków z grillowanymi potrawami lub akcesoriów niezbędnych podczas grillowania takich jak rękawice.

Półki boczne w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil KingPółki boczne w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King

Koła, czyli mobilność grilla

Grill gazowy Royal 320 Shadow Broil King posiada na wyposażeniu takie same koła jak jego wcześniejsza wersja grill gazowy Royal 320 Broil King. Są to dwa koła mniejsze (śr. 6,4 cm), skrętne z możliwością blokady oraz dwa duże koła (śr. 18 cm), które pozwolą pokonać wiele nierówności podczas transportowania i przesuwania grilla po nierównym terenie. Koła zarówno małe jak i duże są bardzo trwałe i znacznie zwiększają mobilność grilla.

Kółka w grillu gazowym Royal 320 Shadow Broil King

Zapalarka elektroniczna - bezproblemowe rozpalenie grilla

Zapalarka Sure-Lite umożliwi szybkie i wygodne rozpalenie grilla za każdym razem. Zasilana jest ona bateriami AAA i umożliwi rozpalenie grilla wciągu kilku sekund. Koniec ze żmudnym poszukiwaniem zapałek, podczas gdy mięso czeka na półce bocznej przygotowane do grillowania.

Rozpocznij grillowanie z grillem gazowym Royal 320 Shadow Broil King i zasmakuj się w idealnie wypieczonych potrawach. Sam wybierz jaki stopień wysmażenia steków preferujesz (blue, rare, medium rare, medium, medium well czy well done). Stwórz soczystego i chrupiącego kurczaka z rożna dodatkowo wyposażając grill w zestaw rożna obrotowego. Przygotuj prawdziwą ucztę dla podniebienia i rozszerz swoje umiejętności kulinarne o dania z grilla niczym prawdziwy Grill Master!

Dane techniczne grilla gazowego Royal 320 Shadow Broil King - 824253SDWPL:

 • 3 palniki Dual-Tube ze stali szlachetnej z otworami po obu stronach o łącznej mocy 8,8 kW
 • duże, wygodne pokrętła – 3 sztuki
 • wymiary rusztów: 55 x 36,5 cm
 • górny ruszt do podgrzewania o wymiarach: 54 x 29,5 cm
 • żeliwne dwustronne ruszty pokryte emalią ceramiczną – 2 sztuki
 • pokrywa, panel przedni, półki oraz szafka wykonane w czarnym kolorze Shadow
 • aromatyzery Flav-R-Wave – 3 sztuki
 • składane półki boczne z haczykami na narzędzia do grillowania
 • zawory Linear-Flow (regulacja 180 stopni)
 • wbudowany w pokrywę analogowy termometr Accu-Temp
 • elektroniczna zapalarka Sute-Lite na baterie AAA
 • piekarnik Therma-Cast oraz dno piekarnika wykonane z odlewu aluminium
 • 4 koła (2 mniejsze o średnicy 6,4 cm z możliwością blokady, 2 większe o średnicy 18 cm)
 • wykończenie z czarnej epoksydowej farby proszkowej
 • szafka z drzwiami mieszcząca 11 kg butlę gazową z uchwytem umożliwiającym otwieranie
 • wąż gazowy i reduktor 37 mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie
 • zasilanie propan lub propan/butan.

Wymiary grilla gazowego Royal 320 Shadow Broil King:

 • wymiary otwartego grilla: 150,5 x 81 x 127 cm
 • wymiary zamkniętego: 120 x 57 x 86 cm
 • waga: 37 kg.

Gwarancja na poszczególne podzespoły:

 • pokrywa – 10 lat
 • piekarnik z odlewu aluminium – 10 lat
 • ruszty żeliwne – 2 lata
 • aromatyzer Flav-R-Wave – 2 lata
 • palniki tubowe – 5 lat
 • pozostałe elementy oraz farba – 2 lata.

Warunkiem udzielenia gwarancji jest rejestracja produktu w ciągu 30 dni od daty zakupu, dokonana za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.broilking.pl/rejestracja. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dowodu zakupu produktu (paragon, faktura) na terenie Polski.

Oferowany przez nas produkt jest przystosowany do polskich norm i ciśnienia gazu, co zostało potwierdzone certyfikatem unijnym CE. Każdy grill gazowy marki Broil King produkowany jest w USA i Kanadzie w celu zapewnienia najwyższej jakości. Wykwalifikowani pracownicy dokonują rygorystycznych kontroli jakości oraz szczelności systemu w celu zapewnienia bezpiecznych w użyciu urządzeń, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym przy grillu.

Wszystkie grille gazowe Broil King® są Reddi-Bilt™, czyli wstępnie zmontowane, co powoduje ze czas potrzebny na ich montaż jest skrócony. Jednocześnie wszystkie komponenty odpowiedzialne za doprowadzenie gazu zostały zmontowane w fabryce, co gwarantuje szczelność instalacji oraz bezpieczeństwo.

 

Parametry techniczne:
Dane techniczne:
Ruszt dwustronny:
Tak
Rodzaj rusztu:
Żeliwny
,
Emaliowany
Wymiary rusztu (cm):
55 x 36,5
Wymiary rusztu do podgrzewania (cm):
54 x 29,5
Rodzaj palników :
Dual-Tube (tubowe)
Ilość palników:
3
Łączna moc palników (kW):
8,8
Palnik boczny:
Nie
Zestaw rożna obrotowego w komplecie:
Nie (opcja)
Tylny palnik:
Nie
Aromatyzery:
Tak
,
Flav-R-Wave - 3
Rodzaj zapalarki:
Elektryczna
,
Baterie AAA (w zestawie)
Termometr w pokrywie:
Tak
Uchwyty na akcesoria:
Tak
Składane półki boczne:
Tak
Pokrywa (materiał):
Odlew aluminium i stal szlachetna
Wykończenie obudowy grilla:
Stal szlachetna malowana proszkowo
,
Tworzywo sztuczne
Butla kompatybilna:
11 kg
,
8 kg
,
5 kg
Szafka:
Tak
,
Drzwiczki
Zestaw przyłączeniowy:
Tak
Waga (kg):
37
Wymiary otwartego grilla (cm):
Szerokość: 127 (przy złożonych półkach: 86)
,
Wysokość: 150,5
,
Głębokość: 81
Wymiary zamkniętego grilla (cm):
Szerokość: 127 (przy złożonych półkach: 86)
,
Wysokość: 120
,
Głębokość: 57
Wymiary opakowania (cm):
Szerokość: 102
,
Wysokość: 57
,
Głębokość: 61
Gwarancja (lata)
Masz pytanie?Jako specjaliści odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy wybrać odpowiedni sprzęt i akcesoria oraz zapoznamy Cię z grillowymi nowinkami
ZADZWOŃ DO NASTomek: 888555382Joanna: 532872118lub
Napisz do nas
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Super.
2024-05-29
Wszystko jak najbardziej ok, szybka wysyłka, produkty takie jak trzeba, na pewno wrócę jak tylko będę potrzebował czegoś około grillowego :)
pixelpixel