+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Grille do zabudowy marki Broil King – wybierz swój idealny grill!

2023-03-29
Grille do zabudowy marki Broil King – wybierz swój idealny grill!

Kanadyjska marka Broil King słynie nie tylko z wolnostojących grilli na butlę gazową czy też na gaz ziemny. W szerokiej ofercie producenta możecie znaleźć również liczne grille do zabudowy, które i w tym przypadku zasilane mogą być butlą gazową lub gazem ziemnym. W tym artykule przybliżymy Wam nie tylko wybrane modele grilli do zabudowy, ale także wskażemy różnice pomiędzy poszczególnymi sposobami zasilania. Postaramy się także przybliżyć Wam elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania zabudowy grilla w ogrodzie.

Grille do zabudowy marki Broil King to pięknie wykonane urządzenia ogrodowe, które łączą w sobie nie tylko piękny elegancki wygląd, ale także ogromną funkcjonalność. Marka Broil King posiada szeroką ofertę grilli do zabudowy a każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Wybór grilla do zabudowy zatem stanowi nie lada wyzwanie, jednak znając oczekiwania i indywidualne potrzeby każdego miłośnika grillowania potrafimy stanąć na wysokości zadania, aby dobrać odpowiedni grill, który stanie się prawdziwą ozdobą ogrodu.

Grill gazowy na butlę gazową czy na gaz ziemny?  

Podczas projektowania ogrodowej kuchni nic nie jest pozostawione przypadkowi, każdy element ściśle współgra z pozostałymi a wszystko tworzy harmonijną całość. W pierwszym kroku warto zastanowić się czy wybrać grill do zabudowy, który zasilany będzie butlą gazową czy też gazem ziemnym. Gaz ziemny jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem podczas użytkowania grilla ogrodowego niż sama butla gazowa. Nie ma bowiem konieczności wymiany butli, możecie zatem grillować przez długi czas bez obaw o wyczerpanie zapasu gazu znajdującego się w butli. Grill gazowy do zabudowy to stacjonarna kuchnia ogrodowa i aby ją podłączyć należy wykorzystać umiejętności potwierdzone certyfikatem profesjonalnego specjalisty. Nie możecie zrobić tego samodzielnie, chyba że posiadacie odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia.  

Po podjęciu decyzji o rodzaju zasilania możemy przejść już konkretnie do wyboru grilla. Tak jak wspomnieliśmy marka Broil King posiada szeroką ofertę grilli do zabudowy a każdy z nich zachwyca swoimi unikatowymi rozwiązaniami technologicznymi oraz funkcjonalnością.  

Wśród grilli do zabudowy możemy rozróżnić trzy serie.

Pierwszą z nich są grille do zabudowy z serii Imperial. Seria Imperial to prawdziwa perła w koronie króla grilli – marki Broil King. Zostały one wykonane z najwyższej jakości materiałów a wysoką precyzję wykonania widać w każdym elemencie grilla. Są to najbardziej luksusowe grille do zabudowy, które posiadają bardzo bogate wyposażenie. Kolejną serią są grille do zabudowy Regal. Równie pięknie i spektakularnie wykonane – przykują uwagę niejednego wielbiciela grillowanych potraw. Jest to średnia półka grilli, która znajduje wielu wielbicieli zarówno wśród amatorów jak i bardziej zaprawionych w boju Grill Masterów. W tym roku marka Broil King wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyła kolejną, fantastyczną serię grilli do zabudowy – serię Baron, które są najbardziej przystępne cenowo.

Serie grilli do zabudowy marki Broil King  

Zacznijmy od grilli do zabudowy z serii Imperial. W tym roku marka Broil King wprowadziła zjawiskowe grille do zabudowy Imperial S690I wyspa oraz Imperial S590I wyspa. Wersje te wyposażone zostały w kuchenkę boczną oraz zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna. Znajdują się w nich znakomite, dwustronne ruszty wykonane z odlewu ze stali szlachetnej. Ruszty te są trwałe i wygodne w utrzymaniu czystości, dzięki nim przygotujecie wiele smacznych potraw, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. W zależności od modelu grilla występuje 6 lub 5 dwustronnych rusztów Flav-R-Cast. W grillach do zabudowy Imperial S690I wyspa oraz Imperial S590I wyspa znajdziecie niezawodne palniki Dual-Tube o ogromnej mocy oraz świetną przestrzeń do grillowania. Grille te posiadają także podświetlane pokrętła, ale co je wyróżnia spośród pozostałych modeli grilli z serii Imperial, które również znajdują się w kategorii grilli do zabudowy? Odpowiedź jest prosta a mianowicie są to szafki. Grill gazowy Imperial S690I wyspa posiada nie tylko szafkę znajdującą się pod 6 palnikami Dual-Tube, ale także oddzielną szafkę na butlę, szafkę z drzwiami i szufladą. Posiada on także dwa panele boczne, które w całości zostały wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Wystarczy tylko spojrzeć na grill gazowy Imperial S690I wyspa i od razu widać jak precyzyjnie i starannie został on wykonany. Jest to prestiż, którego nie da się niczym podważyć. Jest to najbardziej luksusowe rozwiązanie dla miłośników grillowania, którzy marzą o stworzeniu w swoim ogrodzie prawdziwego grillowego królestwa. Grill posiada możliwość podłączenia wody, co znacznie zwiększa dodatkowe możliwości tworzenia smacznych i idealnie przygotowanych dań podczas każdego grillowania. Dzięki grillowi gazowemu Imperial S690I wyspa ogród stanie się cudownym miejscem spotkań, gdzie będziecie mogli celebrować najważniejsze wydarzenia rodzinne.       

Grille do zabudowy z serii Imperial to nie tylko wyspy, to również grille do zabudowy takie jak Imperial S 690 BI, Imperial S 690 BI do zabudowy z szafką, Imperial S 670 BI, Imperial S 590 BI, Imperial S 570 BI oraz Imperial S 470 BI. Grille te różnią się przede wszystkim swoim wyposażeniem, w tym liczbą palników Dual-Tube, brakiem lub obecnością kuchenki bocznej. W każdym z nich natomiast znajdziecie zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna, który pozwoli Wam na przygotowanie iście królewskiej uczty.  

Poniżej przedstawiamy Wam modele grilli gazowych do zabudowy z serii Imperial.

Kolejną serią grilli do zabudowy, którą stworzyła bezkonkurencyjna marka Broil King to grille do zabudowy z serii Regal. Grille te odznaczają się także wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, jednak w przypadku grilli do zabudowy z serii Regal, w odróżnieniu do grilli do zabudowy z serii Imperial, występuje dwustronny ruszt Flav-R-Cast wykonany z odlewu żeliwa Dura-Cast. Ruszt żeliwny świetnie kumuluje ciepło i oddaje je do grillowanych potraw. W tym modelu również występują palniki Dual-Tube oraz podświetlane pokrętła, które późnym wieczorem tworzą niesamowity klimat podczas grillowania i pozwalają na określenie mocy palnika. W grillu gazowym do zabudowy Imperial podświetlenie jest sieciowe natomiast w przypadku grilla do zabudowy z serii Regal pokrętła podświetlane są bateryjnie. Grille do zabudowy z serii Regal to Regal 570 BI, Regal 520 BI, Regal 470 BI, Regal 420 BI.    

Jeżeli marzycie o stworzeniu wyjątkowej kuchni ogrodowej, która będzie się efektownie prezentowała i służyła swoją niebywałą funkcjonalnością i niezawodnością to grill gazowy do zabudowy z serii Regal będzie wspaniałym wyborem.

Absolutną nowością wśród grilli do zabudowy jest seria Baron. Są to najbardziej przystępne cenowo grille wśród grilli do zabudowy, które przyciągają swoim pięknym wykonaniem i eleganckim designem. Wewnątrz znajdziecie również fantastyczne ruszty żeliwne Flav-R-Cast. Oczywiście w grillu tym można ułożyć ruszty pod kątem, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszego efektu grillowania. Grille do zabudowy z serii Baron to Baron 520 BI oraz Baron 420 BI. Różnią się one między sobą jedynie powierzchnią grillowania. Są to najbardziej klasyczne modele grilli do zabudowy, które nie zostały wyposażone w palnik rożna z zestawem rożna obrotowego oraz w kuchenkę boczną.

Jeżeli będziecie przygotowywać większe grillowe imprezy warto przy zakupie grilla do zabudowy wziąć pod uwagę powierzchnię do grillowania i zdecydować się na grill wyposażony w większą liczbę palników. Grille gazowe do zabudowy to przede wszystkim ogromna wygoda użytkowania, która przekłada się na komfort tworzenia smacznych i aromatycznych dań barbeque.

Co wziąć pod uwagę projektując kuchnię ogrodową?  

Podczas projektowania kuchni ogrodowej, której honorowym punktem będzie grill gazowy do zabudowy warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które sprawią, że kuchnia ogrodowa nie tylko będzie się pięknie prezentowała, ale zachwyci także ogromną funkcjonalnością i stanie się prawdziwym miejscem spotkań oraz rozmów przy podpiekających się daniach barbecue.  

Jak już wspomnieliśmy, na samym początku warto zdecydować jaką powierzchnię chcecie przeznaczyć na przygotowanie idealnego miejsca na tworzenie smacznych potraw dla siebie jak i bliskich. Kluczowe jest umiejscowienie kuchni w ogrodzie oraz podjęcie decyzji dotyczącej wielkości samego grilla do zabudowy.  

Kolejnym krokiem jest stworzenie przestrzeni, która zagwarantuje ochronę przed wiatrem jak i deszczem podczas spędzania czasu na dworze w trakcie grillowania i biesiadowania. Warto wybrać takie miejsce, które nie będzie narażone na zbyt duże podmuchy wiatru. Grill gazowy bowiem będzie się lepiej wygrzewał i utrzymywał temperaturę wewnątrz pokrywy, jeżeli będzie prawidłowo osłonięty przed wiatrem. Warto pomyśleć również o stworzeniu odpowiedniego zadaszenia, które uchroni przed deszczem czy też śniegiem, aby bez względu na panujące warunki atmosferyczne można było przygotowywać grillową ucztę.    

Podczas organizowania przestrzeni na przyszłą kuchnię ogrodową warto zatroszczyć się także o doprowadzenie prądu lub też wody, bowiem niektóre grille do zabudowy wymagają podłączenia sieciowego lub umożliwiają podłączenie wody, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność i możliwości.  

Aby móc wygodnie grillować po zapadnięciu zmroku warto wyposażyć kuchnię ogrodową w odpowiednie oświetlenie. O ile powierzchnia grillowania, w niektórych seriach grilli jest podświetlana o tyle oświetlenie całej kuchni ogrodowej pozwoli na kontynuowanie imprezy grillowej także późnymi godzinami wieczornymi.  

Tworząc kuchnię ogrodową warto przed wyborem grilla wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, aby grillowanie było przyjemne i za każdym razem udane. Stanowisko do grillowania powinno być przede wszystkim wygodne podczas użytkowania, bowiem tylko w takich warunkach będziecie z pasją i miłością tworzyć prawdziwe kulinarne dzieła sztuki.   

Elementy do zabudowy  

Wśród zaprezentowanych modeli grilli do zabudowy możecie wybrać grille, które wyposażone zostały w zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna, kuchenkę boczną z zestawem rożna obrotowego lub grille, które nie będą posiadały tego typu udogodnień. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i preferencji. W tym roku marka Broil King stworzyła dodatkowo kuchenki do zabudowy S 100 BI oraz S 200 BI, w które można doposażyć grille do zabudowy. Kuchenka do zabudowy jest jednogarnkowa lub dwugarnkowa i znacznie zwiększa możliwości grilla pozwalając na stworzenie jeszcze więcej wyśmienitych potraw.  

 

Warto również wspomnieć, że grille do zabudowy można zabudować na podstawie swojego indywidualnego projektu. Marka Broil King posiada jednak swoje elementy do zabudowy, spośród których możecie stworzyć własne, unikatowe rozwiązania. Dzięki specjalnej kolekcji modułów zaprojektujecie wyjątkową i niepowtarzalną kuchnię w Waszym ogrodzie. Producent oferuje także całe systemy szafek, jesteśmy przekonani, że każdy miłośnik grillowania znajdzie wśród nich coś dla siebie.  

Z marką Broil King wszystko jest możliwe! Stwórzcie Wasze miejsce na ziemi, do którego będziecie wracać, aby przygotować niezwykłe i smaczne dania BBQ każdego dnia!  

Broil King i możecie więcej! 

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1990 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Bardzo dobry kontakt, szybka dostawa. Polecam sklep Grillcenter, a szczególnie Panie :))
2024-06-29
Ok
pixelpixel