+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Który ekspres marki Jura wybrać, aby w zaciszu domu cieszyć się idealnym smakiem kawy?

2022-09-19
Który ekspres marki Jura wybrać, aby w zaciszu domu cieszyć się idealnym smakiem kawy?

Urządzenia domowe – rodzaje ekspresów marki Jura

Marka Jura posiada szeroki wybór ekspresów do kawy, które zachwycają swoim eleganckim wyglądem oraz niepodważalną funkcjonalnością. Automatyczne ekspresy stworzone przez szwajcarskiego producenta są znane na całym świecie i cieszą się niebywałym uznaniem wśród miłośników kawy. Ekspresy marki Jura to wygoda użytkowania i niezastąpiony smak i aromat zawarty w każdej kropli specjału kawowego. Który ekspres marki Jura wybrać, aby spełnił on całkowicie nasze oczekiwania? Wszystko zależy od tego jaki rodzaj specjałów kawowych chcemy przygotować, bowiem od tego tak naprawdę rozpoczyna się podział poszczególnych ekspresów do kawy.

Ekspres do kawy Jura ENA 4 Full Nordic White (EA)

Jest to ekspres dedykowany wszystkim miłośnikom czarnej kawy. Można przygotować na nim cztery warianty aromatycznej kawy w tym espresso, kawę, kawę doppio oraz espresso doppio. Model ten został wyposażony w sześciostopniowy, stalowy młynek Aroma G3, który posiada idealnie wyprofilowane żarna gwarantujące wydobycie maksimum smaku oraz aromatu z każdego ziarna kawy. Ekspres do kawy Jura ENA 4 posiada inteligentny filtr Claris Smart Mini z czujnikiem RFID (Radio-frequency Identification). Czujnik zapewnia kontakt ekspresu z filtrem, przez co w odpowiednim momencie zostaje on włączony. Ekspres dodatkowo sprawdza stopień zużycia filtra i w razie potrzeby odpowiednio sygnalizuje, aby dokonano jego wymiany. Filtr zastosowany w ekspresie do kawy Jura ENA 4 pozwala na usunięcie ze składu wody wszelkich szkodliwych substancji, co jest jego niebywałą zaletą. Dzięki ekspresowi do kawy Jura ENA 4 przygotujecie znakomitą kawę już od pierwszej filiżanki, bowiem został on wyposażony w system Inteligentnego Wstępnego Podgrzewania, dzięki czemu ekspres podgrzewa taką ilość wody, która będzie potrzeba do przygotowania danego specjału kawowego. Podczas przygotowywania specjału kawowego dochodzi do procesu ekstrakcji pulsacyjnej, który polega na wtłaczaniu wody, w krótkich cyklach pulsacyjnych, aby uzyskać jeszcze aromatyczniejsze espresso oraz kawę. Ekspres do kawy Jura ENA 4 jest pięknie wykonany, posiada funkcjonalny wyświetlacz oraz unikatowy desing.

Ekspres do kawy Jura E6 Platinum (EB)

Skierowany do miłośników zarówno kaw czarnych jak i specjałów mlecznych. Model E6 przygotowuje 11 specjałów kawowych. Za jego sprawą można przygotować espresso, dwa espresso jednocześnie, kawę, dwie kawy, cappuccino, kawę barista, lungo barista, espresso doppio, espresso macchiatto, porcję pianki mlecznej oraz gorącą wodę. Każdy ze specjałów można modyfikować poprzez ustawienie odpowiedniej ilości kawy, temperatury oraz mocy. Dzięki ekspresowi Jura E6 Platinum stworzycie idealną kawę dla Was oraz dla Waszych bliskich. Podobnie jak Ekspres Jura ENA 4 posiada on najnowsze rozwiązania m. im. proces ekstrakcji pulsacyjnej. W ekspresie tym znajdziemy profesjonalny młynek Aroma, Inteligentny System Wody z filtrem Claris Smart. Jest on kompatybilny z aplikacją J.O.E. Posiada możliwość rozbudowania go o nadajnik bluetooth Smart Connect, przez co bez problemu można połączyć ekspres do kawy Jura E6 Platinum (EB) ze smartfonem lub tabletem. Posiada on największą na rynku jednostkę zaparzającą – 16 g, dzięki czemu kawa jest tak wspaniale aromatyczna! Profesjonalny młynek Aroma gwarantuje uzyskanie jeszcze lepszego smaku i aromatu kawy nawet o 12% więcej w stosunku do tradycyjnych młynków Aroma. Obsługa Ekspresu do kawy Jura E6 Platinum (EB) jest bardzo prosta i pozwoli na uzyskanie aromatycznej czarnej kawy oraz mlecznych specjałów za każdym razem!

Ekspres do kawy Jura E8 Dark Inox (EB)

Jest to ekspres, który w warunkach domowych sprawdzi się rewelacyjnie! Posiada profesjonalny młynek Aroma, dzięki któremu jeszcze precyzyjniej żarna mielą ziarna kawy wydobywając z każdego ziarna aż 12% więcej smaku i aromatu w porównaniu do tradycyjnego młynka. Młynek pracuje bardzo cicho, co jest ogromną zaletą tego urządzenia. Przy użyciu ekspresu do kawy Jura E8 Dark Inox (EB) można stworzyć aż 17 specjałów kawowych. Ekspres posiada dodatkowo funkcję Extra Shot, która pozwala na uzyskanie jeszcze intensywniejszego smaku i aromatu poprzez wykorzystanie w czasie parzenia dodatkowej porcji kawy do specjałów mlecznych. Jest to wspaniałe rozwiązanie, które przypadnie do gustu nie jednemu miłośnikowi Latte Macchiatto, Cappuccino oraz Flat White. Dzięki ekspresowi do kawy Jura E8 Dark Inox przygotujesz espresso, dwa espresso jednocześnie, kawę, dwie kawy, cappuccino, cappuccino extra shot, kawę barista, lungo barista, espresso doppio, espresso macchiatto, cortado, latte macchiatto, latte macciatto extra shot, Flat white, Flat White extra shot, porcję pianki mlecznej oraz gorącą wodę. W urządzeniu tym zastosowano Technologię Gładkiej Pianki. Technologia ta sprawia, że dodatkowa pianka mleczna, dodawana np. do Latte Macchiatto jest perfekcyjnie gładka, puszysta oraz trwała. Dzięki tej technologii uzyskasz kawę jak z najlepszej kawiarni. W ekspresie tym zastosowano także Nowy System Obiegu Wody, za pomocą którego można uzyskać łagodne specjały kawowe takie jak np. Cafe Barista. Podobnie jak w przypadku Ekspresu do kawy Jura E6 zastosowana została tutaj Technologia P.E.P (Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej). Niesamowitym rozwiązaniem zastosowanym w ekspresie do kawy Jura E8 Dark Inox jest Sztuczna Inteligencja, która analizuje codzienne wybory kaw i na podstawie tych obserwacji dostosowuje wygląd wyświetlacza, aby wybór naszej ulubionej kawy trwał jeszcze krócej – poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Ekspres ten posiada także Automatyczny System Czyszczenia. Po zaparzeniu kawy należy jedynie podstawić dedykowany pojemnik do czyszczenia pod wylewkę i podłączyć do niego przewód mleka.  Po umieszczeniu środka do czyszczenia pozostaje nic innego jak uruchomienie Automatycznego Programu Czyszczenia Systemu Mleka. Czyszczenie nigdy jeszcze nie było tak proste!

Ekspres do kawy Jura S8 Moonlight Silver (EA)

Ten automatyczny ekspres do kawy umożliwia optymalne zmielenie ziaren kawy – posiada profesjonalny młynek Aroma. Wydobywa on o ponad 12% więcej intensywnego smaku i aromatu z każdego zmielonego ziarna. Model ten posiada zdecydowanie więcej innowacyjnych rozwiązań niż poprzednio wskazane modele ekspresów do kawy marki Jura. Posiada on Aktywny Monitoring Ziaren, który umożliwia efektywne wykorzystanie każdego ziarna. Proces zaparzania kawy nie rozpocznie się jeżeli w młynku nie znajdzie się odpowiednia liczba ziaren kawy – na panelu wyświetli się odpowiedni komunikat. Ekspres ten umożliwia przygotowanie aż 15 specjałów kawowych. Wśród nich: ristretto, dwa ristretto jednocześnie, espresso, dwa espresso, kawa, dwie kawy, cappuccino, kawa latte, espresso macchiatto, Flat white, porcja pianki mlecznej, porcja mleka, gorąca woda oraz woda na zieloną herbatę. Ekspres posiada dyszę spieniającą, która pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej i trwałej pianki. Bardzo ciekawym udogodnieniem jest duży (4,3”), kolorowy wyświetlacz, który jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Posiada on także największą jednostkę zaparzającą – 16 g zmielonej kawy oraz Inteligentny System Wody, który zapewnia optymalny poziom filtracji, gwarantując uzyskanie jak najlepszej kawy. Ekspres do kawy Jura S8 Moonlight Silver to wielka moc zawarta w jednym urządzeniu! Jego elegancki wygląd i ogromna funkcjonalność sprawiają, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla miłośników zarówno czarnej kawy jak i mlecznych specjałów kawowych.

Ekspresy do kawy marki Jura to urządzenia, w które zdecydowanie warto zainwestować, aby uzyskać niebywały smak i aromat każdego specjału kawowego. Ekspresy te zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz zastosowano w nich innowacyjne technologie, które sprawiają, że przygotowanie aromatycznej kawy to sama przyjemność!

Każdy miłośnik kawy znajdzie wśród szerokiego wachlarza ekspresów marki Jura taki ekspres, który pozwoli mu na stworzenie ulubionej i jedynej w swoim rodzaju kawy bogatej w intensywny aromat oraz smak. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1949 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Niezbędny zakup. Bardzo fajny
2024-05-28
Zrezygnowałem z zamówienia.
pixelpixel