+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Porównanie grilli gazowych Gem, Royal i Monarch marki Broil King. Który z nich skradnie Twoje serce?

2022-07-01
Porównanie grilli gazowych Gem, Royal i Monarch marki Broil King. Który z nich skradnie Twoje serce?

Pierwszym grillem gazowym, który z pewnością wpadnie Wam w oko jest grill gazowy z serii Monarch. Wśród tej serii wyróżniamy 3 modele, a mianowicie Monarch 320340 i 390. Grill gazowy Monarch to grill stworzony z pasją, którą widać nawet w najmniejszym detalu. Zastosowano w nim najnowsze technologie, które sprawiają, że grillowanie to czysta przyjemność. Grill został wyposażony w system PGT, czyli Performance Grilling Technology. Co to oznacza? Nic innego jak uzyskanie lepszego efektu grillowania. Bardziej wydajne palniki – Dual Tube, ciężkie, dwustronne ruszty, wyższa pokrywa piekarnika ze świetną izolacją, aromatyzery Flav-R-Wave, zawory i pokrętła, które gwarantują niezawodność użytkowania. Grill gazowy Monarch zachwyci niejednego wielbiciela grillowanych potraw. Jest to najmniejszy grill gazowy z systemem PGT wśród grilli marki Broil King. Posiada niebywałą gwarancję i z pewnością sprawdzi się podczas rodzinnych grillowań jak i przy większych imprezach.

Grill gazowy Monarch 320 to najbardziej podstawowa wersja tej serii. Nie posiada dodatkowych funkcjonalności takich jak palnik boczny czy palnik rożna z zestawem rożna obrotowego.

Następnym modelem jest Monarch 340. Ten wyższy model posiada dodatkowo kuchenkę boczną za pomocą, której przygotujesz wspaniałe dania jednogarnkowe lub podgrzejesz sos do burgerów podpiekających się na ruszcie. Kuchenka boczna daje wiele możliwości na stworzenie wspaniałych dań bez konieczności opuszczania przybyłych gości znajdujących się na grillowej imprezie. Teraz wszystko przygotujesz na zewnątrz!

Grill gazowy Monarch 390 to najbardziej funkcjonalny model grilla z serii Monarch. Posiada wbudowaną kuchenkę boczną oraz palnik rożna z zestawem rożna. Dzięki niemu przygotujesz niezapomniane grillowane dania i stworzysz niesamowitego kurczaka z rożna!

Każdy model grilla gazowego z serii Monarch gwarantuje uzyskanie fantastycznego smaku grillowanych potraw! Grille te sprawią, że przeniesiesz się w inny świat kulinarnych doznań, a grillowanie będzie niezapomnianą przygodą!

Grill gazowy Royal 320 to kolejna propozycja od marki Broil King. Grill posiada ciężki, dwustronny ruszt. Ponadto znajdziemy w nim 3 palniki tubowe i 3 aromatyzery. Grill ten posiada znacznie mniejszą powierzchnię użytkową niż grille z serii Monarch. Podstawowa różnica pomiędzy grillem gazowym Monarch i Royal to ruszty. grillu gazowym Monarch zastosowano najnowszej technologii dwustronny ruszt żeliwny Flav-R-Cast natomiast w grillu gazowym Royal klasyczny dwustronny ruszt żeliwny. Różnica pomiędzy tymi rusztami jest widoczna na pierwszy rzut oka – to odległość między poszczególnymi żeberkami, która zapobiega wpadaniu pod ruszt mniejszych kawałków grillowanych potraw. W grillu gazowym Monarch odległość pomiędzy żeberkami jest niewielka - ok. 5 mm, natomiast w grillu gazowym Royal odległość ta wynosi ok. 9 mm. Zarówno dzięki grillowi Monarch jak i Royal uzyskamy autentyczny smak grillowania. Jednak różnice, które wynikają z ich podzespołów wpływają np. na szybsze wygrzewanie się grilla. Jak już wcześniej wspomniano grill gazowy Monarch posiada palniki Dual-Tube. W grillach gazowych Royal zastosowano bardziej standardowe rozwiązanie, a mianowicie palniki tubowe. Palniki te mają otwory po obu stronach, jednak nie jest to technologia „tuby w tubie”, gdzie gaz wprowadzany jest w turbulencje, jak ma to miejsce w grillach gazowych Monarch.

Ostatnim grillem, który chcielibyśmy przedstawić w tym artykule jest grill gazowy Gem 310. Jest to jeden z najmniejszych grilli gazowych stworzonych przez markę Broil King.  Ten niewielkich rozmiarów grill może Was jednak naprawdę zaskoczyć. Podobnie jak w grillu gazowym Royal 320 znajdziemy w nim 3 palniki tubowe, 3 aromatyzery Flav-R-Wave, dwa dwustronne ruszty żeliwne, zawory Linear-Flow, piekarnik Therma-Cast oraz zapalarkę Sure-Lite. Ten niewielki grill sprawdzi się, zwłaszcza gdy nie macie zbyt dużo miejsca a uwielbiacie grillować! W grillu tym bez problemu możemy zastąpić jedną część rusztu płytą żeliwną, aby stworzyć niesamowite potrawy. Jak widać mały nie oznacza wcale mniej wyposażony, prawda?

Warto zauważyć jeszcze jedną znaczącą różnicę pomiędzy tymi trzema modelami grilli gazowych, a mianowicie okresy gwarancji. Grill gazowy Monarch posiada zdecydowanie dłuższe okresy gwarancyjne niż modele z niższych serii takich jak Royal czy Gem. Chodzi tutaj głównie o okresy gwarancyjne dotyczące piekarników oraz elementów pokrywy. W modelu Monarch pokrywa wykonana ze stali szlachetnej posiada gwarancję sięgającą nawet 25 lat! W tych niższych modelach okres gwarancyjny wynosi tylko 10 lat. Podobnie rzecz się ma z palnikami. Palniki Dual-Tube zastosowane w grillu gazowym Monarch mają 10 lat gwarancji, natomiast w grillu gazowym Gem i Royal okres ten wynosi 5 lat.

Oczywiście pragniemy tutaj przypomnieć, iż warunkiem udzielenia gwarancji jest rejestracja produktu w ciągu 30 dni od daty zakupu, dokonana za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.broilking.pl/rejestracja. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dowodu zakupu produktu (paragon, faktura) na terenie Polski.

Porównanie grilli gazowych Gem 310, Royal 320 i Monarch 320, 340 i 390.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1968 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Wszystko przebiegło szybko i sprawnie! Polecam!
2024-05-31
Obsługa, że hoho! Pani Kornelia zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Grill jest mega. Nie mogę się doczekać większego grillowania i pokazania tego cuda rodzinie. Polecam Frestyle, polecam Grillcenter, polecam dziewczyny.
pixelpixel