+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

System GBS - jak działa?

2017-01-28
System GBS - jak działa?
W motoryzacji i elektronice tajemnicze skróty to nic nowego – każdy przywyknął już do tego, że nowoczesne urządzenia wyposażone są w ABS, GPS, ESP, i tak dalej. Czym jednak jest system GBS, który rewolucjonizuje sztukę grillowania? Sprawdźmy, co kryje się za tym skrótem i przyjrzymy się zasadzie działania tego interesującego systemu.

Czym jest system GBS?

Skrót GBS to skrót od słów „Gourmet BBQ System”, co w dość luźnym przekładzie tłumaczyć można jako „System wykwintnego grillowania”. I bynajmniej nie chodzi tutaj o jakiś sprytny, elektroniczny gadget, który chroni potrawy przed spaleniem czy zastępuje kucharza – to znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie, które pomoże realnie rozszerzyć możliwości przygotowywania niezwykłych dań. GBS to modułowy system akcesoriów, które montuje się na grillu z pomocą specjalnego rusztu – w praktyce chodzi tutaj o możliwość dopasowania konstrukcji grilla do aktualnie przygotowywanych na nim potraw.

Jak działa system GBS?

Podstawą systemu GBS jest dwuczęściowy ruszt, którego środkową cześć można usunąć i w to miejsce zamontować jeden z dostępnych modułów. W ten sposób szybko i łatwo można zmienić tradycyjny ruszt w miejsce do przygotowywania pizzy lub smażenia warzyw. Sama idea jest bardzo prosta i opiera się na wyspecjalizowanych akcesoriach, które precyzyjnie współpracują z rusztem, będącym wygodnym punktem ich mocowania – zapewnia to nie tylko wygodę, ale także bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania.

Co zmienia system Gourmet BBQ System?

System GBS rozszerza znacząco możliwości każdego miłośnika grillowania – grill jest narzędziem bardzo uniwersalnym, ale na klasycznym ruszcie nie da się przygotować wszystkich potraw. System GBS to w praktyce zestaw akcesoriów, które pozwalają na przyrządzanie różnych dań, w równie łatwy sposób co przy użyciu klasycznej kuchenki lub piekarnika, ale zachowując wszelkie zalety grillowania. Pełne możliwości systemu najłatwiej wyjaśnić, poprzez prezentację dostępnych modułów. Do dyspozycji kucharza korzystającego z GBS są:

- Ruszt na steki Sear Grate – ten wkład dedykowany jest do przyrządzania mięsa z charakterystycznym dla amerykańskich steków, wzorem kratki.

- Żeliwna patelnia – idealna do przyrządzania warzyw, ryb, makaronu i wszystkich innych produktów, które grillowane są w postaci małych kawałków, które przeleciałyby przez klasyczny ruszt.

- Kociołek holenderski z pokrywką – ten moduł świetnie nadaje się do duszenia potraw.

- Kamień do pizzy – z jego pomocą można stworzyć warunki podobne do tych, które panują w klasycznym piecu do pieczenia pizzy. Kamień wykonano z materiału zwanego kordierytem, który posiada cechy podobne do granitu, ale jest jednocześnie znacznie lżejszy i bardziej wytrzymały.

- Patelnia koreańska – wkład dedykowany miłośnikom kuchni koreańskiej i grillowania mięs oraz warzyw bez tłuszczu.

- WOK – patelnia w kształcie kopuły do przyrządzania tradycyjnych dań azjatyckich

- Patelnia do ciastek i pączków

- Wkład do gofrów i kanapek

- Stojak do drobiu połączony z wygodną patelnią do przyrządzania warzyw

Każdy z modułów to dodatkowe możliwości, które zmieniają grill w uniwersalne narzędzie do przyrządzania praktycznie wszystkich potraw, które można ugotować w klasycznej kuchni. Z systemem GBS można przenieść przygotowywanie większości dań do ogrodu lub na taras.
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1968 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Super
2024-06-04
Wszystko przebiegło szybko i sprawnie! Polecam!
pixelpixel