+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

System grillowania PGT Broil King – niezrównana moc i wydajność.

2022-04-25
System grillowania PGT Broil King – niezrównana moc i wydajność.

Czym jest system PGT?  

Performance Grilling Technology, czyli mówiąc w skrócie system PGT to unikatowy i wydajny system grillowania stworzony przez markę Broil King. Pozwala on na uzyskanie jeszcze więcej smaku podczas grillowania potraw. Dzięki 5 najważniejszym rozwiązaniom technologicznym, zastosowanym w grillach gazowych Broil King, możemy wydobyć jeszcze więcej smaku i aromatu z potraw znajdujących się na ruszcie. To moc, gwarancja, wydajność a także smak, którego nie da się niczym podważyć. W skład systemu PGT wchodzą:

Głęboki piekarnik ze znakomitą izolacją.

Piekarnik w grillach gazowych wyposażonych w system PGT jest głęboki i wyższy niż w pozostałych grillach gazowych. Wpływa to znacząco nie tylko na wygodę grillowania, ale również na uzyskanie jeszcze większej wydajności naszego grilla. Dzięki niej jesteśmy w stanie zwiększyć ilość grillowanych potraw na ruszcie oraz stworzyć wspaniałe danie z kurczaka na specjalnie dedykowanym stojaku. Pojemny piekarnik pozwala na zastosowanie górnej półki do podgrzewania potraw przy pomocy, której podgrzejemy bułki do burgerów lub przygotujemy grillowaną kukurydzę. Górnego rusztu możemy również użyć do podgrzewania potraw, które są gotowe, ale czekają na naszych spóźnionych gości. Możliwości jest naprawdę sporo. Dzięki obszernemu piekarnikowi zyskujemy jeszcze jedną ważną rzecz, a mianowicie rewelacyjną cyrkulację powietrza. Z czym się to wiąże? Grillujemy szybciej a przede wszystkim równomiernie! Piekarnik w grillu gazowym Broil King działa na zasadzie piekarnika z funkcją termoobiegu, przez co grillowane potrawy zawsze wyjdą znakomite! Wspaniała izolacja cieplna piekarnika to nie tylko gwarancja wysokiej wydajności urządzenia, ale także gwarancja niezrównanego smaku.

Dwustronne ruszty o unikatowej technologii.

Grille gazowe wyposażone w system PGT to dwustronne ruszty żeliwne lub stalowe. Stalowe mogą być wykonane z prętów 9 mm stali bądź stanowić stalowy odlew. Najpowszechniejsze są ruszty żeliwne. Z jednej strony rusztu mamy stronę rynienkową, natomiast z drugiej – stożkową. Każda ze stron została wykonana z najwyższą starannością, aby wydobyć jak najwięcej unikatowego smaku i aromatu podczas grillowania potraw. Strona rynienkowa pozwala na grillowanie dań, które obfite są w tłuszcz lub są potrawami bardzo delikatnymi. Bardziej tłuste potrawy takie jak np. boczek, karkówka podczas grillowania tracą soki, marynaty oraz tłuszcz, który skapuje do rynienek w ruszcie. Podczas grillowania mieszanina ta odparowuje do grillowanej potrawy nadając jej jeszcze lepszego smaku i aromatu oraz gwarantując wspaniałą soczystość. Grillowanie delikatnych dań na stronie rynienkowej jest również bardzo wygodne dzięki niewielkim odstępom pomiędzy żeberkami. Delikatne potrawy łatwiej jest ściągnąć z rusztu i nie wpadają one pod niego przez co nie musimy się martwić o utratę dania podczas grillowania. Strona stożkowa w dwustronnym ruszcie jest skierowana do grillowania potraw, u których chcemy uzyskać wyjątkowy wzór kratki. Wspaniała podczas grillowania steków czy też kurczaka, na których wzór kratki jest wręcz obowiązkowy! Ta strona również odparowuje skapujące soki czy marynaty, ale przede wszystkim znakomicie przewodzi ciepło i pozwala na uzyskanie reakcji karmelizacji gwarantującej unikalny smak.

Aromatyzery, czyli doskonała soczystość Twoich potraw!

Aromatyzery Flav-R-Wave to wykonane ze stali szlachetnej falowane blaszki, które pokrywają prawie całe dno piekarnika grilla gazowego. Aromatyzery odpowiedzialne są nie tylko za ochronę palników tubowych w grillach gazowych, ale również dzięki nim możemy uzyskać tak unikatowy smak i zapach naszych potraw. Podczas grillowania, marynaty, soki oraz tłuszcze, które nie odparowały na dwustronnym ruszcie skapują na aromatyzery. Aromatyzery w grillach gazowych wyposażonych w system PGT zostały umieszczone pod kątem 32° i jest to idealna pozycja, aby uzyskać kapitalny efekt parowania marynat oraz soków.  Kropla mieszaniny ma odpowiednio dużo czasu podczas grillowania, aby zdążyła odparować zanim ulegnie spaleniu. To właśnie sekret udanego grillowania.

Palniki Dual – Tube.

Palniki Dual-Tube to najnowocześniejsze rozwiązanie zastosowane w grillach gazowych Broil King wyposażonych w system PGT. Podwójne rurki o znaczącej wielkości składające się na palniki Dual-Tube odpowiedzialne są za równomierne rozprowadzanie temperatury po całej długości rusztu, gwarantując idealnie wypieczone dania za każdym razem. Palniki zostały wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, która odporna jest na działanie bardzo wysokich temperatur, sięgających nawet 600°C. Dzięki nim zarówno ruszt jak i aromatyzery w grillu otrzymują jednakową temperaturę co przekłada się na idealny stopień wysmażenia dań oraz uzyskanie unikatowego zapachu i aromatu BBQ. Grille gazowe nie posiadające systemu PGT zostały wyposażone w palniki jednotubowe.

Zawory oraz pokrętła – czyli precyzyjna kontrola temperatury.  

Zawory Linear-Flow oraz pokrętła 180° Sensi-Touch to ostatnia pozycja wielkiej piątki rozwiązań technologicznych składających się na system PGT. Zawory znajdujące się pod panelem sterowania odpowiedzialne są za rozprowadzanie gazu do palników tubowych Dual-Tube. To dzięki nim możemy regulować przepływ gazu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pokrętła 180° Sensi-Touch, które razem z zaworami Linear-Flow tworzą bardzo przemyślany i spójny system kontrolowania temperatury. Najwyższa temperatura jaką możemy uzyskać w grillach gazowych marki Broil King waha się w granicach 370°C - 430°C przy zamkniętej pokrywie grilla.

Za sprawą pięciu najważniejszych elementów systemu PGT zastosowanych w grillach gazowych marki Broil King uzyskasz perfekcyjnie przygotowane potrawy podczas każdego grillowania. Wszystkie elementy zostały precyzyjnie dopracowane tak, aby idealnie ze sobą współgrać i stworzyć coś unikatowego – grille gazowe marki Broil King z systemem PGT.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1935 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Ok
2024-05-15
Pełny profesjonalizm!!!
pixelpixel