+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00
2022-10-24

Nowe modele wędzarni Borniak v1.4 idealne na jesienne wędzenie!

Marka Borniak to polski producent wędzarni elektrycznych, które do stworzenia niepowtarzalnego dymu wędzarniczego wykorzystują specjalnie wyselekcjonowane zrębki wędzarnicze. Wędzarnie, które tworzy marka Borniak to urządzenia wędzarnicze tworzone z pasją i ogromnym doświadczeniem. Firma ta rozpoczęła swoją działalność od niewielkiego warsztatu technologicznego, natomiast dzisiaj zachwyca swoim szerokim wachlarzem domowych wędzarni.    

Na rynku znajdują się obecnie wędzarnie elektryczne modele v1.3, jednak marka Borniak poszła o krok dalej i stworzyła w pełni zautomatyzowane modele wędzarni v1.4. Czym różni się wersja v1.3 od v1.4? Postaramy się to wyjaśnić w tym artykule.

 

 

 

Do sprzedaży trafiły modele wędzarni v1.4, do których należą:

BBDST-150v1.4, BBDST-70v1.4, BBDS-150v1.4, BBDS-70v1.4, UWDT-150v1.4, UWDT-70v1.4, UWD-150v1.4, UWD-70v1.4.

W nowych modelach wędzarni BBDST v1.4.oraz UWDT v1.4 (litera „T” na końcu symbolu) zastosowano całkowicie nowy sterownik cyfrowy Borniak – TIMER (T), który oferuje jeszcze więcej możliwości, aby wędzenie było proste i przede wszystkim wygodne. Panel sterownika posiada duży, czytelny i podświetlany wyświetlacz, który umożliwia łatwy odczyt temperatury panującej wewnątrz wędzarni także po zmroku. Ustawienie odpowiedniej temperatury odbywa się za pomocą pokrętła. Dodatkowo na panelu sterowania znajdują się trzy przyciski. Umożliwiają one ustawienie czasu pracy grzałki głównej oraz osobno czasu pracy generatora oraz osuszacza. Nie było to możliwe we wcześniejszych modelach wędzarni wersja v1.3!

Cztery nowe modele wędzarni takie jak BBDST-150 v1.4, BBDST-70v1.4 (z blachy ze stali nierdzewnej), UWDT-150v1.4UWDT-70v1.4 (materiał zewnętrzny Alu-Cynk) posiadają właśnie wyżej wymieniony TIMER, który umożliwia sterowanie czasem wędzenia. Jedyne co należy zrobić to ustawić odpowiedni czas wędzenia a resztę zrobi niezastąpiony TIMER. TIMER sam odlicza czas pracy wędzarni i wyłącza ją, gdy czas się skończy. Prawda, że to bardzo wygodne rozwiązanie? Nie musisz już pilnować czasu wędzenia! TIMER zrobi to za Ciebie!

Wędzarnie elektryczne Borniak modele v1.4 charakteryzują się nową konstrukcją komory wewnętrznej, zastosowaniem nowej misy odgrodowej a także stopek regulacyjnych z możliwością wymiany na kółka.

Nowa misa odgrodowa została specjalnie zaprojektowana przez markę Borniak. Znajduje się ona w dolnej części wędzarni tuż nad elementami grzejnymi. Innowacyjna misa odgrodowa usprawnia znacząco przepływ powietrza oraz umożliwia łatwiejsze odprowadzanie tłuszczy i soków. Jej głównym zadaniem jest ochrona grzałek przed skapującymi sokami, powstającymi podczas procesu wędzenia, na skutek działania ciepła. Nowa misa odgrodowa posiada specjalnie wyprofilowaną powierzchnię, która umożliwia jej szybkie usunięcie wyżej wymienionych skroplin. Skropliny podczas wędzenia spływają do miski znajdującej się pod misą odgrodową, która tak jak misa odgrodowa, wykonana została ze stali nierdzewnej. Obydwa elementy wędzarni można myć w zmywarce, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii.

W misie odgrodowej zastosowano całkowicie nowy układ otworów, które umożliwiają przepływ powietrza. Ułożenie otworów jest kaskadowe i pozwala uniknąć powstawania gorzkiego posmaku wędzonych potraw wynikającego z braku odpowiedniego przepływu powietrza i dymu wędzarniczego w komorze wędzarni.

Przepływ dymu wędzarniczego jak i przepływ powietrza to istota procesu wędzenia. Są one niezbędne, aby uniknąć powstawanie gorzkich lub kwaśnych wędzonek. A chyba o to chodzi! O stworzenie najbardziej znakomitych wędzonych potraw, które zachwycą każdego!

Ulepszenie jakie zastosowano w nowej wersji wędzarni v1.4 to także nowe szyny, które umożliwiają nie tylko montaż stóp, ale także kół. Nóżki posiadają możliwość regulacji, można ich wysokość dostosować do indywidualnych potrzeb. Jednak, co ciekawe, można je także wymienić na koła z blokadą! Koła sprzedawane są oddzielnie i nie stanowią standardowego wyposażenia wędzarni, jednak warto się w nie wyposażyć, aby łatwo i wygodnie móc przesunąć wędzarnie w dogodne miejsce.

Unikalna wersja wędzarni v1.4 wprowadzi Cię w nowy, wyższy poziom wędzenia i tworzenia dań BBQ. Od teraz kluczowe procesy wędzenia będą odbywały się automatycznie, a Ty będziesz mógł cieszyć się smakiem i aromatem idealnie uwędzonego boczku, łososia, leszcza, baleronu, kaczki, kurczaka, serów, szynek, kiełbasy i schabu. Ten niepowtarzalny i wyjątkowy smak docenią wszyscy smakosze i miłośnicy wędzenia.

Wędzarnie marki Borniak to urządzenia elektryczne, cyfrowe, które przemienią każde wędzenie w prawdziwą ucztę. Solidna konstrukcja, wyjątkowa izolacja oraz niebywała jakość wykonania pozwolą stworzyć znakomite specjały zarówno osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z wędzeniem jak i prawdziwym profesjonalistom. Wędzarnie Borniak to unikatowe urządzenia, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe wyroby wędzarnicze zachwycające wyjątkowym smakiem oraz aromatem. Te zautomatyzowane urządzenia wędzarnicze odmienią oblicze wędzenia i pozwolą Ci cieszyć się smakiem wędzonych potraw przez cały rok.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 1968 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Genialny kontakt i szybka realizacja
2024-06-07
Super
pixelpixel