+48 888 555 382 Godziny otwarcia: pon-pt 10:00- 18:00, sob 10:00- 14:00

Kurczak z rożna i nie tylko, czyli wielozadaniowość rożna obrotowego marki Broil King!

2023-05-08
Kurczak z rożna i nie tylko, czyli wielozadaniowość rożna obrotowego marki Broil King!

Dobry sprzęt to podstawa stworzenia idealnego posiłku dla całej rodziny i wszystkich uczestników grillowania. Warto zatem przy wyborze grilla zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Wśród wielu serii i modeli grilli gazowych marki Broil King znajdziecie takie grille gazowe, które wyposażone zostały w palnik rożna oraz w zestaw rożna obrotowego. Zestaw rożna obrotowego i palnik rożna nie tylko zwiększają możliwości grilla gazowego, ale i pozwalają przygotować znakomitego, soczystego kurczaka charakteryzującego się złocistą i idealnie chrupiącą skórką. Czy wiecie jednak, że rożno obrotowe daje Wam znacznie więcej możliwości? W tym artykule postaramy się Wam przybliżyć akcesoria, które pozwolą Wam stworzyć na grillu jeszcze więcej smacznych potraw przy pomocy zestawu rożna obrotowego!

Akcesoria do rożna obrotowego marki Broil King   

Jednym z akcesoriów, które sprawdzi się Wam wprost idealnie na zestawie rożna obrotowego jest kosz do rożna Broil King (64875). Akcesorium to pozwoli Wam na grillowanie zarówno mniejszych kawałków warzyw jak i drobnych mięs takich jak np. skrzydełka z kurczaka. Kosz do rożna Broil King jest wielofunkcyjny, bowiem górną jego część można bez problemu zdjąć i używać wraz z uchwytem wielofunkcyjnym do rusztu i naczyń Broil King (60745) jako woka do grillowania na ruszcie. Możecie także włożyć wok w miejsce jednej kratki rusztu! Kosz do rożna Broil King jest bardzo trwały i posiada solidne, wygodne zapięcie dzięki czemu potrawa znajdująca się w koszu nie będzie z niego wypadała a grillowanie będzie bezpieczne i wygodne.

Kosz posiada otwory dzięki czemu bez problemu można umieścić go na pręcie rożna obrotowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu potrawy będą podpiekały się równomiernie z każdej strony bez konieczności ich odwracania. Teraz potrawa będzie się sama przygotowywała na grillu a Wy możecie się cieszyć czasem spędzonym z rodziną na świeżym powietrzu.  

Następną bardzo ciekawą propozycją jest płaski kosz do rożna GrillPro (24785). Możecie go zamontować na pręcie do rożna lub też położyć bezpośrednio na ruszcie.   Za pomocą płaskiego kosza do rożna GrillPro możecie przygotować zarówno warzywa jak i mięsa. Kosz będzie się obracał za pomocą silnika elektrycznego, dzięki czemu potrawy znajdujące się w jego środku będą się równomiernie podpiekały z każdej strony. Jedyne co wystarczy zrobić to zadbać o nawilżenie potraw, a można tego dokonać dzięki pędzlowi silikonowemu Imperial Broil King (64013) lub za pomocą rozpylacza oleju EVO (FG16EVO1-12).

Jeżeli posiadacie duży grill gazowy i chcecie przygotować dwa kurczaki z rożna lub też dwa większe kawałki mięsa to możecie doposażyć Wasz zestaw rożna obrotowego o dodatkowe kolce do rożna Broil King (50502). Jest to fantastyczna opcja, jeżeli spodziewacie się gości na grillową ucztę, bowiem kurczaki z rożna będą się same równomiernie podpiekały na zestawie rożna obrotowego a Wy w tym czasie będziecie mogli spędzać czas z bliskimi i uczestnikami grillowania.

Kolce rożna wyposażone są w poczwórne ostrza, które gwarantują stabilność potrawy na rożnie. Przygotowanie zatem smacznego dania nie będzie dla Was trudnością. Stwórzcie jeszcze więcej znakomitych pieczonych mięs na swoim grillu i doposażcie zestaw rożna obrotowego w dodatkowe kolce do rożna Broil King!

Grille gazowe marki Broil King wyposażone w rożno obrotowe  

Tak jak wspomnieliśmy część modeli grilli gazowych marki Broil King zostało wyposażone już w palnik rożna z zestawem rożna obrotowego. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla miłośników chrupiących i soczystych kurczaków jak i dla smakoszy większych kawałków mięs przygotowywanych na grillu. Poniżej przedstawiamy Wam wybrane modele grilli gazowych marki Broil King, które posiadają to funkcjonalne rozwiązanie.  

A wśród nich:

Grill gazowy Crown 490 Broil King,

Grill gazowy Monarch 390 Broil King,

Grill gazowy Baron 490 Broil King, Baron S 490 Broil King, Baron 490 Shadow Broil King, Baron 490 IR Broil King, Baron S 490 IR Broil KingBaron 590 Broil King oraz Baron S 590 Broil King,

Grill gazowy Signet 390 Broil King,

Grill gazowy Regal S 490 Broil King oraz Regal S 590 Broil King,

Grill gazowy Imperial S 590 Broil King, Imperial 690 Broil King, Imperial S 690 Broil King.  

Zestaw rożna obrotowego możecie znaleźć również w grillach do zabudowy, które w nazwie będą posiadały rozwinięcie „70” (rożno) lub „90” (rożno oraz kuchenka boczna).   

Jeżeli Wasz grill nie posiada w zestawie rożna obrotowego i palnika rożna to nic straconego! Co prawda nie rozszerzycie grilla o dodatkowy palnik rożna jednak bez problemu możecie dokupić zestaw rożna obrotowego Broil King (60522), który pozwoli Wam zwiększyć możliwości grilla gazowego. Zestaw ten jest kompatybilny z grillami gazowymi marki Broil King z serii Baron 440, Signet 40 i Crown 440, natomiast nie pasuje do grilli gazowych z serii BK, Gem, Porta-Chef oraz Royal. Wśród akcesoriów marki Broil King znajdziecie także zestaw rożna do grilli na pellet Broil King (60666), które bezpośrednio skierowane są wyłącznie do grilli marki Broil King zasilanych pelletem.

Wkrótce opublikujemy na blogu dla Was fantastyczny przepis na kurczaka z rożna, który pozwoli Wam na wypróbowanie tego niepodważalnego, funkcjonalnego akcesorium.  Zachęcamy Was zatem do śledzenia naszego bloga i do zobaczenia przy grillu marki Broil King!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1934 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Dobry zakup. Polecam
2024-05-21
Wszystko poszło ok
pixelpixel